האתר של ריף

גאליסים בלבד

לחץ עליי לראות את גאליס שיר הפתיחה

 

 

 

    (פירושונים).

גאליס
Galis.png
לוגו התוכנית
סוגה סדרת נעורים, פנטזיה
חברת הפקה דורי מדיה דרסט הפקות
יוצרים דודי דהן, עידו דרור
כותבים דודי דהן, עידו דרור, עדן גוריון
בימוי עודד רז
שחקנים תובל שפיר
אליאנה תדהר
דניאל מורשת
ליאור כהן
דניאל גד
נוה צור
שירן סנדל
דנה פרידר
פרסים סדרת השנה ב"טקס נבחרי הילדים" בשנים 2012-2014
ארץ מקור Flag of Israel.svg ישראל
שפות עברית
מספר עונות 5 (בקרוב)
מספר פרקים 141 (נכון לעונה ה-4)
סדרת מקור "החולמים"
הפקה
מפיקים יהונתן פארן
מפיקים בפועל רחל פארן
עורכים עידית פארן-וייס
אתר צילומים יער בן שמן, נווה אילן, כפר הנופש אכזיב
צלמים דניאל קדם
אורך פרק 30-23 דקות
שידור
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (HOT)
תקופת שידור
מקורית
12 בפברואר 2012 – רץ
קישורים חיצוניים
אתר הסדרה
דף הסדרה ב-IMDb

גאליס היא סדרת נעורים ישראלית המשודרת החל מ-פברואר 2012 בערוץ הילדים למנויי HOT בבימויו של עודד רז. הסדרה עוסקת במחנה קיץ ששמו "גאליס", ובהרפתקה של חניכי המחנה אל "לוחות הגורל", העיר האבודה - "גאליסיה" ו"מעיין הנשמות". "גאליס" היא ספין אוף של הסדרה "החולמים". באוגוסט 2014, יצא הסרט "גאליס - המסע לאסטרה" שמבוסס על הסדרה.

הסדרה היא זוכת פרס סדרת השנה בטקס נבחרי הילדים לשנת 2012, לשנת 2013, ולשנת 2014. בטקס נבחרי הילדים 2014, נודע את תאריך בכורת העונה החמישית, ה-22 בפברואר 2015, ובנוסף נודע שאחרי העונה החמישית תבוא עוד עונה חדשה.

בעקבות הצלחתה נמכרה הסדרה לערוץ Planet Kids האיטלקי ודובבה לאיטלקית.‏[1] הסדרה נמכרה לדיבוב גם לאנגלית ולהינדית.‏[2]

 

 

עלילה

עונה ראשונה

פרקים 1-60 (60 פרקים)

יונתן מיטרני מגיע יחד עם חבריו דני וליעם מבית האומנה (מהסדרה "החולמים") למחנה הקיץ "גאליס". "תורם אנונימי" עומד מאחורי שליחתם למחנה ובמהלך הסדרה מתבררת זהותו. הסיבה האמיתית להבאתו של יונתן אל המחנה היא מציאת "לוחות הגורל". מבלי שהוא יודע שסיימון רוצה להשיג את לוחות הגורל לעצמו. בעונה יולי מגיעה עם אחותה החורגת רונה אליה יולי מתנהגת כמשרתת. יולי רוצה להשיג את הקמפיין ולשם כך מנצלת את דורי. לבסוף דורי מגלה את האמת ונפרד מיולי. בזמן שיולי בקמפיין דורי ורונה מתאבים, יולי חוזרת למחנה וסוחטת את רונה שעם היא תיהיה חברה של דורי היא תעיף אותו מהמחנה. לבסוף יולי מודה על השקרים שלה ורונה ודורי הופכים לבני זוג. בסוף העונה מזימותיו של סיימון נחשפות וארי ויונתן משיגים את לוחות הגורל וארי מגלה מי הוא - אביו של יונתן.

עונה שנייה

פרקים 61-87 (27 פרקים)

יונתן מגלה על העיר האבודה - "גאליסיה" ומגלה שרק הוא יכול להציל את העיר ואנשיה משלטונה של זארדה ולהחזיר לחיים את כל האנשים שזארדה הקפיאה. בשביל לא לאבד את שלטונה על העיר שולחת זארדה את בנה אדוארד לסכל את סיכויו של יונתן להגיע אל העיר האבודה. עם הזמן אדוארד מתאהב בדני והופך לבן זוגה עד שהיא מגלה שהוא בעצם הנסיך אדוארד, ונפרדת ממנו. בעונה לדורי והוגו היה הסכם, שהוגו יעשה בשביל דורי את המבחן בפיזיקה ודורי יהיה חבר של דפני על מנת שלדפני יהיה חבר ועדי לא תסתיר את הזוגיות עם הוגו. לבסוף התכנית מצליחה ודורי נהייה חבר של דפני שהוא גם רצה. אך לבסוף דפני ועדי מגלות על התכנית ונפרדות מדורי והוגו. בסוף העונה השנייה מגלה יונתן את אימו קפואה בגאליסיה ומחליט לעשות הכל על מנת להציל אותה ולהחזיר אותה ואת שאר התושבים לחיים.

עונה שלישית

פרקים 88-116 (29 פרקים)

בעונה השלישית מגלה יונתן שאם לא יפעיל את היהלום ללא מגן גאליסיה, הוא יקפא בעיר האבודה. דני הופכת לנסיכת גאליסיה, במטרה לבדוק עם יש משהו שיכול להציל את יונתן מהגורל שמחכה לו בעיר האבודה (ישאר שם לנצח). בעונה דורי עושה את מבחן הבגרות שלו בפיזיקה. דפני רוצה להכשיל את דורי, כי היא רוצה לנקום בו על מה שעשה לה בעונה הקודמת. לבסוף היא מוותרת על ההחלטה, עד שדורי מגלה זאת והם נפרדים ורונה הופכת לחברה שלו. לבסוף, רונה הוציאה את תוכניתה של דפני לפועל ומצליחה להכשיל אותו. בסוף העונה, יונתן יוצא להעיר את הפסלים. זארדה מקפיאה את אביו של יונתן, ומבקשת בתמורה את המגן. בלית ברירה, יונתן נותן לה את המגן והיא מפוררת אותו. יונתן הנחוש להציל את העיר מדבר עם דני, והם חוזרים להיות חברים. יונתן מפעיל את היהלום ללא המגן וקופא. הפסלים התעוררו, ודני בוכה על יונתן הקפוא.

עונה רביעית

פרקים 141-117 (25 פרקים)

למחנה מצטרף צוות חדש ״טורינו״, שכולל את ארז, אודי, גילי, רותם ומצטרפת גם מאיה. כבר בפרק הראשון מתגלה כי יונתן חי באיבוד זיכרון, אותו חטפו רפאל ואנה שמתחזים למשפחתו. דני ודורי יוצאים לחפש את יונתן, לאחר שמצאו אותו יצאו יחד לחפש את ״מעיין הנשמות״. בהמשך העונה נינה מצטרפת למחנה, שלמעשה זאת אנה במסכה. בעונה מראים את העבר של החניכים החדשים, למעשה רותם למדה בתיכון עם יולי וחזרה לנקום בה, לשם כך מביימת סרט ומשתפת את יולי. אודי וארז הם אלו שנהגו באוטו שקרתה התאונה, ודרסו את דנה. מאיה מצטרפת באמצע, ונהיית חברה של אודי. מאוחר יותר, ארז סוחט את אודי על התאונה בשביל להשיג את מאיה. הוגו וגילי יוצאים לחפש את האמזונה שגילי שחררה. במהלך העונה קורים דברים לא צפוים, בסוף העונה, האמת מתגלה, והסודות נחשפים: גילי חולה במחלה ונשאר לה חצי שנה לחיות, מתגלה כי ארז הוא זה שדרס את דנה ולא אודי, ליעם מגלה שרותם משקרת ושהיא ויולי מכירות מבית ספר ולא מהמחנה, טיראן הוא זה שרוצה להעיר את 400 הלוחמים האכזריים בהיסטוריה בעזרת מעיין הנשמות וחוטף את רפאל ואנה, דני נפרדת מיונתן בגלל שהוא רוצה עוד הפעם לחזור להרפתקאות ונהיית חברה של דורי.

עונה חמישית

העונה החמישית תעלה בתאריך 22 בפברואר 2015

דמויות

חניכים

בקיץ הראשון "צוות אולימפוס" התחרה נגד "צוות הרקולס" (שלא הוצגו בו השחקנים). בקיץ השני הצטרפו חניכים ל"צוות אולימפוס" והוא נחלק לשתי צוותים - "צוות אכילס" (אפורים) בהנהגתו של אלכס ו"צוות אתנה" (כחולים) בהנהגתה של נינה. בקיץ השלישי לאחר שעזבו רוב החניכים, "צוות אולימפוס" חזר ולמחנה הצטרף "צוות טורינו" שהמחנה הקודם שלהם נסגר בגלל תאונה.

בכל העונות

 • יונתן מיטרני (תובל שפיר) - נער חכם וסקרן. מגיע מבית האומנה למחנה גאליס. בן זוגה של דני, בנם של רות וארי ואחיה החורג של נינה. יונתן הוא המיועד. הוא פתח את "אבן המשאלות" בבית האומנה. בקיץ הראשון שלו במחנה הוא מצא את "לוחות הגורל" וגילה שארי הוא אביו. בקיץ השני במחנה היה ב"צוות אכליס". הוא שיחרר את העיר האבודה "גאליסיה" והציל את אמו אך קפא בגלל שהפעיל את יהלום גאליסיה בלי המגן. בקיץ השלישי מתגלה שהוא חי אך באיבוד זיכרון אצל רפאל ואנה שמתחזים למשפחה שלו. לבסוף חוזר למחנה גאליס בזכות דני, דורי וליעם שאירגנו מבצע והחזירו אותו למחנה. הוא נסחף לחיפוש אחר "מעיין הנשמות".
 • דניאלה "דני" רובין (אליאנה תדהר) - נערה טובה, יפה וחכמה. בת זוגו של יונתן אשר מיועדת להיות איתו. מגיעה עמו למחנה גאליס. דני עושה כל שביכולתה לעזור ליונתן ולהגן עליו מפני החיפושים שלו. היא עזרה לו למצוא את "לוחות הגורל" וחיפשה דרכים להגן עליו מפני שחרור "גאליסיה". בקיץ השני היא הייתה ב"צוות אתנה". בקיץ השלישי היא יוצאת לחיפוש אחר יונתן לאחר שגילתה שהוא חי. היא מצילה אותו ויוצאת איתו לחיפוש אחר "מעיין הנשמות".
 • ליעם בן בסט (דניאל מורשת) - חברו הטוב ביותר של יונתן שמגיע יחד עמו למחנה מבית האומנה. אחיהם של מירון ואשל. עזר ליונתן בחיפושיו אחר "לוחות הגורל" ו"גאליסיה". בקיץ הראשון הוא חבר של שרון. בקיץ השני הוא ב"צוות אכילס". הוא מסתבך עם "האחים רואס" בגלל אחיו, מירון. הוא נהיה חבר של נטלי רואס, אבל בסוף מגלה שהיא מנסה להשתמש בו כדי להגיע למירון והופך לחבר של יולי. בקיץ השלישי יחסיו עם יולי עומדים בפני מבחן.
 • נינה בראון (ליאור כהן) - בתה של עמליה, בתו החורגת של ארי ואחותו החורגת של יונתן. בקיץ הראשון היא שותפה לתוכנית ניצולו של יונתן לחיפושים אחר "לוחות הגורל". בקיץ השני היא ראש "צוות אתנה" ועוזרת ליונתן בחיפושים אחר "גאליסיה". היא הופכת להיות חברה של אלכס. בעונה הרביעית אנה מתחפשת אליה על מנת להקדים את יונתן בתוכניותיו ובכך לסכל אותן.
 • דורי אהרוני (דניאל גד) - בקיץ הראשון הוא חולה בקרישת דם. היה בן זוגה של יולי שמנוצל על ידיה לטובת קמפיין. בקיץ השני הוא ב"צוות אתנה". לאחר שהבריא הוא מנסה להתקבל לקבוצת מכבי ולשם כך מנצל את דפני. בסופו של דבר הוא נכשל בבחינות הקבלה. בקיץ השלישי הוא עוזר לדני בחיפושה אחר יונתן ובהמשך אחר "מעיין הנשמות".
 • יולי סער (שירן סנדל) - נערה יפה ותחמנית, דוגמנית השנה לשנת 2012. בקיץ הראשון היא בת זוגו של דורי שמנצלת אותו לטובת קמפיין וסוחטת את אחותה החורגת רונה. בקיץ השני היא ב"צוות אכילס". היא משתנה לטובה ופותחת בלוג לייעוץ לנערים ונערות. היא גם עוזרת לליעם להתעמת מול "האחים רואס" והופכת לבת זוגו. בקיץ השלישי היא קורבן לתוכנית של רותם ויחסיה עם ליעם עומדים בפני מבחן.
 • הוגו (נווה צור) - נער שמנמן אך מחונן, תמים וחסר ביטחון. בקיץ הראשון הוא נעשה בן זוגה של עדי. בקיץ השני הוא ב"צוות אתנה" עוזר לדורי בתוכניתו להתקבל למכבי ומנצל את דפני ויחסיו עם עדי מתערערים. בקיץ השלישי הוא משקר לכולם על הפרידה שלו ושל עדי ומחפש יחד עם גילי את האמזונה כחולת החזה, כשהוא מתאהב בה תוך כדי.

עונה ראשונה עד שלישית

 • רונה דיין (מור פולנוהר) (עונות 1,3) - אחותה החורגת של יולי. נערה טובה וחכמה. בקיץ הראשון היא מצטרפת למחנה ועושה כל מה שיולי אומרת לה. היא מאוהבת בדורי. בקיץ השני היא נמצאת בלונדון במלגת לימודי מוזיקה. היא חוזרת באמצע המחנה כדי לנסות לחזור לדורי ומצטרפת ל"צוות אתנה". בקיץ השלישי מסופר כי היא ודורי נפרדו שוב כי דורי לא יכל לסלוח לה על זה שהיא הכשילה אותו במבחן.
 • עדי דנציגר (מאיה קורן) (עונות 1-3) - בתו של השף דנציגר ואחותה של דפני. בת זוגו של הוגו. בקיץ הראשון מצטרפת למחנה בתור שפית ובקיץ השני היא הופכת לאחת החניכות במחנה - ב"צוות אתנה". בקיץ השלישי היא לא מצטרפת למחנה לאחר הפרידה מהוגו. עדי עוזבת בעונה הרביעית בגלל שאביה לא הרשה לה לחזור למחנה אחרי שיונתן קפא.
 • אדם (בן אדם) (עונה ראשונה) - חברו הטוב ביותר של דורי. היה חניך רק בקיץ הראשון. אביו הסתבך ונשלח לכלא וזה השפיע על חייו.
 • שרון (תמר עמית יוסף) (עונות 1-2) - חברתה הטובה ביותר של יולי. בקיץ הראשון הייתה בת זוגו של רועי עד שנפרדו. בקיץ השני היא הייתה סוכנת ולא השתתפה במחנה. לאחר שהיא וליעם נפרדו היא טסה למקסיקו יחד עם רועי.
 • אדוארד "אדי"/ברק הניס (עמרי לוקאס) (עונות 2-3) - נסיך גאליסיה, בנם של זרדה ואיקרה. מצטרף למחנה בקיץ השני ל"צוות אתנה" בתור ברק הניס. אך מניעיו האמיתיים הם למנוע מיונתן למצוא את "גאליסיה". הוא מתבלבל בדרך כאשר הוא מתאהב בדני.
 • נטלי רואס/קידר (שני אטיאס) (עונות 2-3) בת למשפחת פשע. מצטרפת למחנה בקיץ השני ל"צוות אכילס". מגיעה למחנה גאליס בתור נטלי "קידר" על מנת לתפוס את מירון, אחיו של ליעם, שחייב כסף למשפחתה. כדי לתפוס את מירון היא מנצלת את ליעם והופכת לבת זוגו. בסוף העונה השלישית קופאת בגאליסיה.
 • אלכס שמואלוב (מאור שוויצר) (עונות 2-3) - ילד שמנת, בן עשירים. מצטרף למחנה בקיץ השני ונהפך לראש "צוות אכילס". אביו שלח אותו למחנה גאליס כדי לבדוק האם הוא ראוי לרשת את החברה המשפחתית וכדי להשתלט על המחנה ועל מסילת הרכבת הסמוכה לו. מנסה לנצח בתחרות השנתית ופורץ למחשב של ארי ומשם הכל מסתבך. הופך לחבר של נינה.
 • דפני דנציגר (גאיה טראוב) (עונות 2-3) - בתו של השף דנציגר ואחותה של עדי. מגמגמת וחסרת ביטחון. הצטרפה למחנה בקיץ השני ל"צוות אתנה". מנוצלת על ידי דורי כדי שיתקבל למכבי וכאשר היא מגלה את זה היא נוקמת בו. דפני עוזבת בעונה הרביעית בגלל שאביה לא הרשה לה לחזור למחנה אחרי שיונתן קפא.
 • גאיה (שירה נאור) (עונות 2-3) - חיה בסתר בגאליסיה יחד עם אחיה, וולקן ומתחבאת מפני זרדה ואיקרה שחושבים שהיא מתה. לאחר שיונתן גילה את העיר היא מצטרפת למחנה ל"צוות אתנה" ומצטרפת לחיפושים אחר "מגן גאליסיה" ובדרך מקבלת הצעה מפתה מזרדה.

עונה רביעית וחמישית

 • ארז בראל (עומר דרור) - מנהיג "צוות טורינו". חברו הטוב של אודי. היה הנהג בתאונה שבה דנה נדרסה, אך הוא החליף מקומות עם אודי כדי שאודי יחשוב שהוא אשם. הוריו גרושים, בעקבות כך שלאביו הייתה משפחה מהצד, ולכן הוא רכושני במיוחד. כדי לצאת עם מאיה, מאיים על אודי שאם לא יגרום למאיה להיפרד ממנו יספר על הדריסה.
 • רותם טישלר (מאיה שואף) - חברה ב"צוות טורינו". הגיעה למחנה על מנת לנקום ביולי על כך שהתעללה בה בבית הספר וגרמה לה לאבד את חבר שלה ואת כל מה שיש לה. נוקמת ביולי בעזרת אחיה ובעזרת סרט שמבוסס על המציאות שהיא עברה. מנסה להפריד בין יולי וליעם.
 • אודי קורמן (בן רביד) - חבר ב"צוות טורינו". הוא וארז היו מעורבים בתאונה שבה דנה נדרסה. מאוים על ידי ארז שאם הוא לא יגרום למאיה להיפרד ממנו הוא יספר שהוא דרס את דנה. אך ארז היה זה שנהג ברכב אך הוא החליף מקומות עם אודי כשזה היה חסר הכרה. בשל כך אודי מאמין שהוא זה שדרס את דנה.
 • גילי אנג'ל (מיטל מיכאלי) - חברה בצוות טורינו. קלילה, מחוברת לטבע ואוהבת חיות. משחררת את קמע המחנה - ציפור בשם האמזונה כחולת החזה ולכן מחפשת אותה ביחד עם הוגו. חולה במחלה שמקצרת את חייה.
 • מאיה נוריאל (רוני דלומי) - חברה ב"צוות טורינו". קיבוצניקית יפת תואר וחכמה. מגיעה למחנה כמה ימים לאחר שהחל, ומצטרפת לצוות טורינו. נפגעה מאהבה בגלל בחור שהכירה בקיבוץ ועזב אותה ללא סיבה. נמצאת במשולש אהבה יחד עם אודי וארז וגם כקורבן לסכסוך ביניהם.
 • דנה שוורץ (יונית טובי) - הייתה חברה ב"צוות טורינו" עד שנפגעה בתאונת דרכים בה היו מעורבים אודי וארז. החברה הטובה ביותר של אודי.

צוות המחנה

 • מיקה (דנה פרידר) - בקיץ הראשון היא מדריכת צוות אולימפוס. אחראית ועובדת מצטיינת. בקיץ השלישי הופכת למנהלת של מחנה "גאליס" בו בזמן שהיא מדריכה.
 • ארי מיטרני (גיא זו-ארץ) (עונות 1-3) - אביו של יונתן, אביה החורג של נינה ובן זוגה של עמליה. הבעלים של המחנה. איבד את זכרונו בגלל סיימון. מנסה למצוא את "לוחות הגורל" כדי לדעת את עברו. ארי עוזב לאוסטרליה בעונה הרביעית.
 • עמליה בראון (הדס קלדרון) (עונה ראשונה) - אימה של נינה, ביתו של סיימון, בת זוגו של ארי ואימו החורגת של יונתן. רופאה במקצועה. אביה הקים את מחנה "גאליס".
 • רועי (גל אמיתי) (עונה ראשונה) - מדריך צוות אולימפוס, אשר ניהל רומן נסתר עם שרון. לאחר שארי ועמליה גילו על על הרומן הוא פוטר. מסופר שהוא ושרון חזרו לאחר שהיא נפרדה מליעם.
 • בנימין "בן" ברג (תומר קפון) (עונה ראשונה) - הילד הקטן ביותר בבית האומנה, אשר ביקש מאבן המשאלות ש"הכל יהיה רגיל", אך בליבו רצה להיות נער והפך לנער. חבר במסדר שומרי הסוד. מחליף את רועי אחרי שעזב, והופך למדריך צוות אולימפוס. מתאהב במיקה והם מתנשקים, אבל נהרג מחומות במבצר אבל חוזר לגילו המקורי, בן 8.

רעים

 • סיימון בראון (אריה מוסקונה) (עונה ראשונה) - מקים מחנה "גאליס". אביה של עמליה וסבה של נינה. גנרל אשר רוצה להשתלט על הצבא. גרם לארי לאבד את זכרנו ומנצל אותו כדי שימצא עבורו את "לוחות הגורל".
 • איתן גולד (רודי סעדה) (עונה ראשונה) - העוזר של סיימון. טיפש במיוחד.
 • תום פרייליך (רועי ניק) (עונה ראשונה) - בן זוגה הקודם של דני. יריבו של יונתן. קנה את מחנה גאליס ב-100,000 שקלים כדי לנקום ביונתן. עבד עם סיימון והפליל את את ארי ועמליה.
 • זרדה (אוולין הגואל) (עונות 2-3) - שולטת בממלכת "גאליסיה". יכולה להקפיא אדם ולהפכו לפסל בעזרת המניפה שלה. אישה רעה ואכזרית. נשואה לאיקרה ואמו של אדוארד. עושה כל שביכולתה כדי למנוע מיונתן לשחרר את "גאליסיה".
 • איקרה (שמוליק לוי) (עונות 2-3) - מלך "גאליסיה". נשוי לזרדה ואביו של אדוארד. גרגרן וטיפש.
 • סמאראס (מיקי לאון/אלון חמאווי) (עונות 2-3) - מפקד הצבא של זרדה ואיקרה.
 • טיראן דרור (אורי הוכמן) (עונות 4-5) - אחיו הקטן של רפאל. חי בקרוון ביער. רוצה להשתלט על העולם ולהעיר בעזרת "מעיין הנשמות" את כל הלוחמים הכי אכזריים שהיו בהיסטוריה כדי להשתלט על העולם גם אם זה אומר לפגוע ביונתן.
 • טולה דרור (ענת מגן-שבו) (עונות 4-5) - אשתו של טיראן. לא אוהבת שהוא מתערב בעניינים של רפאל, מסתירה את הזהות האמיתית של טיראן.

דמויות נוספות

 • רות מיטרני (תמר קינן) (עונות 1-3) - אמו של יונתן. חיפשה את "אבן המשאלות", "לוחות הגורל" ו"גאליסיה" כדי להגן על יונתן מפני הנבואה שאמרה שיקפא בעיר האבודה. הוקפאה על ידי זרדה. יונתן הקריב את עצמו והציל אותה. רות עוזבת לאוסטרליה בעונה רביעית.
 • יוהאן (נבו קמחי) (עונה ראשונה) - מנהיג שומרי הסוד. אביו של עמון. מנסה למנוע מסיימון למצוא את "לוחות הגורל".
 • עמון (לירון קורן) (עונה ראשונה) - חבר במסדר שומרי הסוד. בנו של יוהאן. פועל בדרכים לא שקולות למנוע מיונתן את החיפוש אחר "לוחות הגורל".
 • דורון שראוזינגר (עודד פז) (עונה ראשונה) - הסוכן של יולי. טיפש ונוכל שעושה הכל בשביל לקדם את יולי ואת עצמו. לבסוף עוזב את יולי ונהייה לסוכן של רונה.
 • וולקן (טל מוסרי) (עונה 2 אורח בעונה השלישית) - חי בגאליסיה יחד עם אחותו גאיה. משרת את זרדה ואיקרה ומסתיר את אחותו מפניהם.
 • עילי בן שושן (אור בן מלך) (עונות 2-3) - מועסק על ידי "האחים רואס". מגיע אל המחנה על מנת לעזור לנטלי לתפוס את מירון. נהפך לאב הבית ב"גאליס". לא יודע לקרוא ולכתוב, אך עדי מלמדת אותו.
 • מירון בן בסט (אלירז שדה) (עונות 2-3) - אחיהם של ליעם ואשל. עבריין שגנב זהב מהאחים של נטלי ועל כן היא רוצה לנקום בו.
 • יוכי שמואלוב (אלירן כספי) (עונות 2-3) - אביו של אלכס. רוצה להשתלט על מסילת הרכבת בשטח של "גאליס".
 • סיון שמואלוב (ורד פלדמן) (עונה שלישית) - אחותו של אלכס. מתחזה לעובדת במשרד איכות הסביבה.
 • דיראזור (אמיר אוריין) (עונה שלישית) - נביא שהתמרד לשלטון של זארדה, היא כלאה אותו בשרשראות בחדר חשוך. דני הגיעה אליו והוא עזר לצאת מהעיר האבודה וסיפר לה על מגן גאליסיה. לבסוף זארדה מגלה שהוא סיפר לדני על מגן גאליסיה וזארדה הקפיאה אותו.
 • רפאל דרור (אלון נוימן) (עונות 4-5) - אביה של אנה. מתחזה לאביו של יונתן על מנת שומר עליו ולמנוע ממנו מלחפש את "מעיין הנשמות".
 • אנה דרור (יעל חוטמלנסקי) (עונות 4-5) - בתו של רפאל. מתחזה לאחותו של יונתן. עוזרת לרפאל למנוע ממנו לחפש את "מעיין הנשמות".
 • אריק טישלר (מייקל לואיס) (עונות 4-5) - אחיה הגדול של רותם. עוזר לה בתוכנית שלה לנקום ביולי.
 • רשף (תום גרציאני) (עונה רביעית) - שוטר. חוקר את התאונה של דנה, דלוק על מיקה.
 • נתן בראל (אקי אבני) (עונה חמישית) - אביו של ארז. בגד באשתו תוך כדי שהיה לו משפחה שלמה והסתיר את זה מבנו ארז ואשתו. בגלל הסיפור הזה ארז נהייה כל כך רכושני.
 • סיגריט (בת אל פאפורה) (עונה חמישית)

הצלחה מסחרית

הסדרה מוציאה מדי שנה, מחברות של גאליס, מדבקות למחברת, יומנים של גאליס וקלסרים של גאליס. כל שנה מאז תחילת הסדרה, הסדרה מוציאה עיתונים של גאליס שאותם מפיצים "ראש אחד". בשנת 2013 הוציאה הסדרה משחקי קופסה וארטיקים של הסדרה. בשנת 2014, הוציאה הסדרה עטים, מחקים, בקבוקים, טרמוסים, מרקרים, צמידים, אוזניות, קלמרים, טישו, ג'ל לשיער, קורנפלקס, שמפו, סבון, מנורה לקריאה, כדור שלג, עטיפות למחברות של הסדרה ועוד. לקראת יציאת הסרט "גאליס - המסע לאסטרה", יצא גם קלסר של הסרט ומחברת של הסרט.

הסדרה הוציאה גם שלושה ספרים שמבוססים עליה: הספר הראשון יצא לאחר העונה הראשונה והוא נקרא: "גאליס - הקיץ של רונה ודורי". ספר זה זכה בפרס "ספר השנה" בטקס נבחרי הילדים 2013 ובפרס "ספר הזהב" לשנת 2013. הספר השני יצא לאחר העונה השלישית והוא נקרא: "גאליס - הכוכבים של יולי". הספר השלישי יצא לקראת העונה הרביעית והוא נקרא: "גאליס - ליעם הולך בעקבות הלב".

סרט

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – גאליס - המסע לאסטרה

ב-2014, כוכבי הסדרה, אליאנה תדהר, תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל ונוה צור, החלו לעבוד על סרט לסדרה. ב-3 ביולי 2014, הכריזו על שם הסרט: "גאליס - המסע לאסטרה", בהמשך גם נחשף הטריילר של הסרט. באוגוסט 2014, יצא לאקרנים הסרט, העוסק אף הוא בגיבור הסדרה יונתן (תובל שפיר) והרפתקאותיו ב"אסטרה" לצידם של ארבעת חבריו מהסדרה: דני (אליאנה תדהר), ליעם (דניאל מורשת), יולי (שירן סנדל) והוגו (נוה צור).

מופעים

גאליס - המופע

ב-8 באוגוסט 2013 יצא "המופע של גאליס" שהוא מופע המבוסס על תכני הסדרה, שנערך 3 פעמים בהיכל נוקיה (8 באוגוסט-9 באוגוסט 2013) ופעם אחת בקריית מוצקין (21 באוגוסט 2013), ושם כיכבו תובל שפיר, אליאנה תדהר, ליאור כהן, דניאל גד, שירן סנדל, דניאל מורשת ודנה פרידר.

מיקה המדריכה נותנת לחניכי גאליס משימה, להכין מופע. נינה מחליטה להיות המארגנת של המופע ונותנת לדני להיות כוריאוגרפית, לדורי DJ, ליולי סטייליסטית, לליעם צלם וליונתן את תפקיד המשתתף הראשי במופע. עם זאת, יונתן אינו רוצה להשתתף במופע וחבריו למחנה מאוד מאוכזבים, וזאת משום שהם רוצים להצליח במופע ולנצח את צוות הרקולס, יריביהם. דני מאוכזבת במיוחד, ולכן חברותיה נינה ויולי תמיד באים לנחם אותה בחדר הבנות. דני מנסה לשכנע את יונתן להשתתף, אך נכשלת. ליעם אף הוא עצוב, וזאת משום שיונתן הוא החבר הטוב ביותר. אליו דורי בא במטרה לנחם אותו. נינה, שהאחריות למופע הוטל אליה, נחושה לנצח את צוות הרקולס. נינה רוצה לשיר ולבסוף גם ליעם, דורי, יולי ודני מצטרפים אליה - נינה מחליטה לשיר ראשונה, משום שאף אחד לא רצה, וכשהגיע שיר שקשור לכדורסל, דורי גם החליט לשיר. כשהגיע השיר של יולי וליעם, הם שרו ובאמצע השיר, ליעם בא אל יולי ונישק אותה. לאחר מכן דני החליטה לשיר, בלי שום סיבה. לאחר מכן דורי החשיך את האולם, נינה אמרה לכל הילדים (הצופים במופע) להוציא פלאפונים כדי לראות את יונתן ודני בקהל. דני החליטה לדבר עם יונתן שוב, והצליחה לגרום לו לשיר יחד איתה. בסוף המופע השניים התנשקו, ויונתן מחליט לשיר סולו. לבסוף כולם יחדיו הרימו את המופע ושרו שירים - ביניהם את הפתיח של הסדרה גאליס ואת שיר ערוץ הילדים "המקום האמיתי"

I Love Galis

בחג הסוכות עלה מופע נוסף, גם הפעם בהיכל נוקיה, "I Love Galis", בו השתתפו אליאנה תדהר, תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל, נוה צור, עומר דרור ורוני דלומי.

I Love Galis הוא מופע מוזיקלי ישראלי בכיכוב הקאסט הראשי של הסדרה "גאליס". זהו המופע השני שנוצר מסדרה זו, לאחר "גאליס - המופע". המופע התקיים בחופשת סוכות 2014 בהיכל נוקיה בתל אביב-יפו. המופע מתחיל בליבו של היער בגלל שמיקה מנהלת המחנה בעונה 4 שלחה אותם למשימה. יונתן חושד שהמשימה לא באמת התקבלה ממיקה ויוצא לחפש רמזים, לאחר כמה שעות שיונתן לא חוזר החבורה מתפצלת ויוצאים לחפש אותו. המופע משולב בקטעים שצולמו מראש ומוקרנים על המסך.

שידור מקורי

עונהמס' פרקיםשידור מקורי
שידור ראשוןשידור אחרון
  1 60 12 בפברואר 2012 7 באוגוסט 2012
  2 27 9 בדצמבר 2012 22 בינואר 2013
  3 29 16 ביוני 2013 31 ביולי 2013
  4 25 16 במרץ 2014 12 במאי 2014

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הקודם:
2011 - אליפים
טקס נבחרי הילדים - סדרת השנה
2012, 2013, 2014 - גאליס
הבא:
2015 - טרם נקבע
<table class="navbox nowraplinks mw-collapsible mw-collap
כל הזכויות לאתר שמורות לבעל האתר ולו בלבד ,אם ראיתם חומר פוגע אנא דווחו לנו ונורידו , האתר נבנה על ידי יו-יו בניית אתרים בחינם כנסו ובנו לכם אתר בחינם שייך ליו-יו אתר פנאי לילדים ונוער האתר שיש בו הכל
דיווח על אתר
משחקים | אתרים לבנות | משפטים לפייסבוק | סרטונים מצחיקים | רקעים | בדיחות | משחקים יפים | משחקי בנות | משחקים לאייפון | משחקים חינם | חיפוש משחקים | משחקים וירטואלים |
משחקי דפדפן | דפי צביעה | עולם הדוגמניות | קונטר סטרייק | אתרים לילדים | 250 משחקים | עולם המשחקים | באבלס | תמונות מצחיקות | סטטוסים לפייסבוק | טריוויה | קטנטנים | 200 משחקים | טיפו משחקים - 365 משחקים |