אתר קליק

 


 האתר הפסיק להתעדכן החל מהתאריך 16.3.14 אבל אני אביא מדי פעם ספיישלים.

האתר התעדכן לאחרונה ב26/3/18

                 

                                          

                                                                                  

 

 

 

אווטאר: כשף האוויר האחרון או אווטאר: האגדה של אנג (באנגלית: Avatar: The Last Airbender) היא סדרת אנימציהאמריקאית עטורת פרסים כולל פרס אמי, אשר נוצרה על ידי מייקל דנטה דימרטינו ובריאן קוניצקו עבור רשת ניקלודיאון האמריקאית אשר שודרה בארצות הברית בערוץ ניקלודיאון מה-21 בפברואר 2005 עד ה-19 ביולי 2008. עלילת הסדרה עוקבת אחר הרפתקאותיו של אווטאר אנג וחבריו אשר מנסים להציל את העולם מידי אומת האש.

הסדרה מתרחשת בעולם דמיוני המושפע מהפילוסופיה ודרך החיים האסייתית, דבר הבא לידי ביטוי בסגנונות הלחימה, הקסמים, הלבוש והארכיטקטורה. התוכנית מכילה אלמנטים שונים מתרבות מזרח אסיה, תרבות דרום אסיה ומתרבות המערב ובשל כך מטשטש את ההבדלים בין סגנון האנימציה האמריקני לסדרות האנימה.

מלבד סדרת האנימציה, מתוכננת כיום גם הפקת טרילוגיית סרטי קולנוע אשר תתבסס על עלילת הסדרה. מוצרים נלווים נוספים בסדרה כוללים משחקי וידאו, קלפי משחק, בובות וצעצועי לגו אשר פותחו על ידי מספר חברות שונות.

בישראל הסדרה משודרת בשפת המקור ובדיבוב לעברית בערוץ ניקלודאון ישראל ובשבת בבוקר בערוץ 10.

]העונה הראשונה

בתחילת הסדרה כשף אוויר בן 12 בשם אנג מגלה כי הוא ה"אווטאר". משום שהוא חושש מאוד מכובד האחריות אשר מתלווה למעמדו החדש, אנג מחליט לברוח מביתו באמצעות ביזון מעופף בשם אפה. לאחר שהם נקלעים לסופה, אנג ואפה מתרסקים וקופאים בתוך קרחון.

מאה שנים לאחר מכן, נער ונערה בשם סאקה וקטרה משבט המים הדרומי מגלים את אנג ואפה, מחלצים אותם ומצליחים להחיות אותם. אנג מגלה שהוא התעורר לעולם חדש - מאז שהוא נעלם שרוי העולם במלחמה מול אומת האש אשר הצליחה להשמיד כליל את נוודי האוויר ובשל כך אנג הפך ל"כשף האוויר האחרון" אשר נותר בחיים. אנג מבין כי הוא יהיה חייב למלא את היעוד שלו ולהפוך לאווטאר אשר יחזיר את האיזון בעולם לאחר שישלוט בכל האמנטים ושיגרום לתבוסת אומת האש על מנת לסיים את המלחמה.

אנג מתחיל ללמוד את שלושת היסודות הנוספים: מים, אדמה, ואש. בעזרת סאקה וקטרה, אנג מחליט לנסוע קודם לקוטב הצפוני על מנת למצוא את המאסטר של כשפות המים.

אנג מגלה בהמשך כי הופעתו של כוכב השביט הקרוי ע"ש סוזין (Sozin's Comet) מסוגל לחזק את כוחם של מכשפי האש לעוצמות בלתי-רגילות, וכי בפעם האחרונה שהופיע אומת האש ניצלה את ההזדמנות ופתחה במלחמה. כמו כן הוא מגלה כי כוכב השביט מיועד לחזור בקיץ הקרוב ויעניק למעשה לאומת האש מספיק עוצמה על מנת להשיג ניצחון מוחלט. אנג מבין כי הוא יהיה חייב להזרדז ולהתמחות בכל ארבעת היסודות במהרה על מנת שהוא ישים קץ למלחמה לפני שיהיה מאוחר מדי.

במשך רוב המסע לכיוון הקוטב הצפוני, הקבוצה נרדפת על ידי צוּקו(ודודו איירו), נסיך אומת האש המנודה ובנו של שליט האש אשר מעוניין ללכוד את אנג במטרה להשיב את כבודו האבוד.בדרך אנג וחבריו עוברים הרפתקאות רבות כאשר זוקו אחריהם.

]העונה השנייה

לאחר שאנג מתמחה בכשפות המים, אנג יוצא למסע אל עבר ממלכת האדמה על מנת להתמחות בכשפות האדמה. שם בעיירה קטנה שבשליטת ממלכת האדמה הקבוצה פוגשת בטופ, מכשפת אדמה עיוורת אשר הופכת למורה השנייה של אנג. לאחר שהגיבורים מגלים ספרייה עתיקה, הם מגלים כי ליקוי החמה המלא אשר צפוי להתרחש יגרום למכשפי האש לאבד את כוחותיהם באופן זמני ובשל כך יספק להם הזמנות להביסה. הקבוצה מנסה להעביר מידע חיוני זה אל מלך האדמה אך לאחר שאפה נחטף החבורה נאלצת לשנות את תוכניותיהם. אזולה, אחותו של זוקו, ושתי חברותיה מאי וטאי לי רודפות אחרי הגיבורים אשר מנסים להגיע כעת לעיר בה-סינג-סה, בירת ממלכת האדמה. על ידי לכידה ולאחר מכן התחזות ללוחמי קיוסי, אזולה מנסה לגרום לכך שקבומת כשפי אדמה בשם דאי לי תבצע הפיכה אשר תאפשר לאומת האש להשתלט על בה-סינג-סה ןלמנוע בכך כל תקווה לפלישה רחבת היקף של אומת האדמה לאומת האש. במהלך עימות אזולה מצליחה להרוג את האווטאר באמצעות ברקים בעת שאנג במצב אווטאר. בשל בגידתו של איירו, קאטרה מצליח לברוח ברגע האחרון עם גופו של אנג. העולם אשר סבור שהאווטאר נהרג מתחיל כעת להאמין שאבדה התקווה. במציאות, האווטאר קם לתחייה על ידי קאטרה באמצעות מים מיוחדים בעלי יכולת ריפוי.

זוקו ואיירו מחליטים לערוק מאומת האש לאחר שאביו מורה ללכוד אותו בעקבות כשליו. השניים עוברים לממלכת האדמה, ומתחזים לפליטים, ובסופו של דבר פותחים חנות תה מצליחה בשם "הדרקון ג'סמין" בעיר בה-סינג-סה. בהמשך זוקו שוב חובר לאומת האש כאשר הוא מסייע לאזולה להביס את אנג. כפרס, הוא מורשה לחזור לאומת האש כנסיך הממלכה.

בסיום העונה, לאחר שנתפסה על ידי ציידי ראשים אשר נשלחו על ידי משפחת ביי פונג להחזיר את טוף לביתה, טוף משתמשת במיומנויות כישוף אדמה על מנת "לראות" את החלקיקים האדמה שהופכים למתכת ובכך היא הופכת לכשפית המתכת הראשונה.

]העונה השלישית

אומת האש מצליחה להשתלט על בה-סינג-סה ואנג נפצע באופן אנוש. כאשר אנג מתעורר הוא מגלה כי חבריו הצליחו לחמוק לספינה של אומת האש ולהתחזות לאנשי אומת האש.

החבורה אשר נמצאת בדרכה לאומת האש על מנת שביום הליקוי הם יוכלו לתקוף ולהביס את שליט האש. במהלך הפלישה החבורה מצליחה להביס את רוב השומרים ולהשתלט על האזור שמסביב לארמון אך אנג מגלה בהמשך כי הארמון פונה משום שאומת האש ידעה מראש על הפלישה המתוכננת ומשפחת המלוכה הועברה לבונקר תת-קרקעי מתחת להר געש. כאשר חברי הקבוצה מבינים שמטרתם העיקרית נכשלה, הם נוטשים את הארמון ומנסים להגיע לספינותיהם על מנת לחמוק מאומת האש. עם זאת, צי ספינות אוויר של אומת האש משמיד את ספינת האוויר של הקבוצה. אנג מצליח להימלט מאומת האש על גבו של אפה בעוד ששאר חברי הקבוצה נשארים ונלקחים בשבי.

בהמשך זוקו מחליט להקשיב לעצת דודו איירו ומחליט לעזור לאנג להיתמחות בכשפות אש על מנת שאנג יתמחה בכל ארבעת היסודות וישלים את האימונים שלו כאווטאר.

ביום בו כוכב השביט של סוזין מגיע, שליט האש פותח במבצע צבאי אשר מטרתו השמדת שאר תושבי אומות העולם. אנג וחבריו מתעמתים עם שליט האש, אזולה וצבא אומת האש. אנג מצליח להביס את שליט האש, בעוד שצוקו וקטארה מביסים את אזולה וזוקו הופך לשליט החדש של אומת האש. הסדרה מסתיימת כאשר העולם חי בשלום, ואנג וקטרה הם זוג מאושר.

]דמויות

[הדמויות הראשיות

 • אָ‏נג (תובל שפיר) - הגיבור הראשי של הסדרה. אנג הוא נער בן 112 אשר היה קפוא בתוך קרחון יחד עם הביזון המעופף שלו במשך 100 שנים - בשל כך הגיל הביולוגי של אנג נשאר למעשה 12. אנג הוא גלגולו הנוכחי של האווטאר. נטל תפקיד האווטאר כבד על אנג מאוד והוא כלל אינו בטוח שהוא מתאים לתפקיד. אנג שולט בכל אלמנטים ומוטלת עליו המשימה לשמור על ארבע אומות בני האנוש בשלום. הסדרה עוקבת אחר מסעותיו של אנג אשר במהלכם אנג עוסק במילוי משימה זו.
 • קָ‏טַ‏רַ‏ה (ספיר דרמון) - נערה בת 14. כשפית המים האחרונה משבט המים הדרומי. קטרה בעלת יכולות ריפוי. בעונה השלישית מתגלה כי היא גם כשפית דם. קטרה גילתה וחילצה את אנג מהקרחון בו היה לכוד במשך מאה שנים. יחד עם אחיה הבוגר סוֹ‏ק‏ָ‏ה, הם מלווים את אנג לאורך מסעו בחיפוש אחר הדרך לנצח את שליט האש ולהשכין שלום בעולם ובין ארבע האומות.
 • סוֹ‏ק‏ָ‏ה (אסף אבידן) - לוחם בן 16 משבט המים הדרומי. יחד עם אחותו הקטנה קטרה, הם מלווים את אנג לאורך מסעו בחיפוש אחר הדרך לנצח את שליט האש ולהשכין שלום בעולם. הוא משתמש להגנה בבומרנג שלו ובהמשך הסדרה הוא גם למד להשתמש בחרב ממאסטר באומת האש.
 • טוֹ‏פְ - כשפית אדמה בת 12. עיוורת מלידה. בילדותה ברחה למערה שם היא פגשה גיריות ענק עיוורות אשר לימדו אותה כשפות אדמה. במהלך העונה השניה של הסדרה היא בורחת מביתה ומצטרפת למסע עם אנג וחבורתו במטרה ללמד אותו את כשפות האדמה. למרות שהיא עיוורת, טופ מסוגלת לראות על ידי הרגשת הוויבראציות בקרקע דרך רגליה. טופ נחשבת לאחד מכשפי האדמה החזקים ביותר, כמו כן היא היחידה בעולם שהצליחה לכשף מתכת.
 • זוּקוֹ (עפר שכטר): הנסיך בן ה-16 של אומת האש אשר הוגלה מאומת האש. משמש בתחילה כנבל הראשי בסדרה. הוא הוגלה מאומת האש לאחר שהתנגד לתוכנית אכזרית של צבא האש, לאחר שהסתכסך עם אביו אשר מתפקד כגנרל של צבא האש ולאחר שנאלץ להילחם נגד אביו באגני קאי - קרב אשר במהלכו הוא קיבל את הצלקת על עינו. אביו אשר מחשיב את זוקו לכישלון מוחלט, גירש אותו וציין בפניו כי עד אשר הוא לא יתפוס את האווטאר וישיב את כבודו האבוד, הוא לא יורשה לחזור לאומת האש. לאורך הזמן, זוקו לומד להתמודד עם כעסיו, החמלה העצמית ויחסיו המורכבים עם אביו ואף מפתח יחס הזדהות עם העמים השונים אותם אומת האש מתקיפה. בשל כך, צוקו משנה את דעתו במהלך העונה השלישית כאשר הוא מחליט להצטרף לאנג על מנת ללמד אותו כשפות אש. בסוף הסדרה צוקו מוכתר כשליט האש החדש. אנג וזוקו מתיידדים בסוף המלחמה ובנוסף מתברר בסוף שאווטאר רוקו, הגלגול הקודם של אנג, הוא למעשה הסבא רבא של זוקו.
 • הנסיכה אָ‏זּ‏ולַ‏ה: נערה מניפולטיבית בת 14. הנסיכה של אומת האש ואחותו הקטנה של צוקו. משמשת כאחת הנבלים הראשיים בסדרה. אזולה היא הבת המועדפת של שליט האש. אזולה היא כשפית אש מומחית אשר מסוגלת לשלוט גם בכישוף ברק. אזולה נחשבת לחזקה יותר בדרגה ממכשפות האש הרגילות. לאחר שצאו מת היא ושתי חברותיה, מאי וטאילי, צוו לתפוס את האווטאר, את איירו ואת צוקו. הנסיכה סיימה את המלחמה בניצחון של אומת האש כאשר חברה ושלטה על ארגון הדאי-לי הארגון השולט בבה-סינג-סה וארגנה הפיכה שהפילה את השלטון בבה-סינג-סה.
 • אָ‏יירוֹ‏: גנרל בדימוס מאומת האש. ידוע ברחבי אומת האש כ"דרקון המערב". איירו הוא גם דודו ומורו של הנסיך זוקו ואחיו של שליט האש. איירו הוא כשף אש רב עוצמה, והוא המציא (תוך כדי התבוננות בכשפי מים) מהלך בכשפות אש. איירו היה היחיד אשר החליט לתמוך בצוקו לאחר שהוגלה. הוא נוטה לקחת דברים בהומור וברוגע. בנו של איירו נהרג במצור על בה-סינג-סה. לאחר מות בנו הוא פרש וחזר לאומת האש כמפסידן. איירו מתייחס לצוקו כאל בנו. איירו חבר בארגון סודי הנקרא "הלוטוס הלבן".

[]דמויות משנה בולטות

 • האדמירל צאו: אדמירל חמום מוח בצבא אומת האש. צאו מזלזל בצוקו ולאחר שצוקו ניצח אותו בקרב אגני קאי הדבר רק הגדיל את שינאתו אליו. כאשר צאו פיקד על צי אומת האש בהתקפה על שבט המים הוא פוצץ את ספינתו של צוקו בעזרת פיראטים אך לא ידע שצוקו שרד ונישאר על ספינתו של צאו על מנת לתפוס את האווטאר לפניו. האדמירל צאו נהרג בהתקפה על שבט המים לאחר שאנג הורג את צאו.
 • אווטאר רוקו: כל דור נולד אווטאר לאומה אחרת.האווטאר שהיה לפני אווטאר אנג הוא אווטאר רוקו מאומת האש שבגלל שהוא לא היה מספיק החלטי פרצה מלחמה.אווטאר רוקו מדריך את אנג במשך מסעו ,עוזר לו ועונה לו על שאלות,בפרק 46 רוקו מספר את הסיפור שלו ושל שליט האש סוזין.אווטאר רוקו נהרג בהתפרצות הר געש במקום מגוריו.
 • שליט האש אוֹזַ‏אֲי: אביו של זוּקוֹ שהגלה אותו ונתן לו את הצלקת שעל עינו השמאלית וכן שליט האש הנוכחי בסדרה. אוזאי מעדיף את אזולה על צוקו ושונא את אחיו אירו. אוזאי היה מוכן לעשות הכל בשביל להיות שליט האש - כמו להרוג את אביו ולהכניס את אשתו לכלא. בפרקים האחרונים של הסדרה הוא מתמודד מול אנג. כוח האש הוצא ממנו בכוח על ידי אנג וכך לעולם לא יוכל יותר לכשף אש. בפרק האחרון של הסדרה צוקו שולח אותו לכלא אומת האש.
 • המלך בומי: בומי הוא המלך של עיר ממלכת האדמה "אומשו". בומי היה זקן משוגע בן 112 שאמר שעשה דברים משוגעים ומטורפים - אבל כשף אדמה חזק מאוד ורב עוצמה. בנוסף, בהמשך מסתבר כי בומי היה חבר של אנג לפני 100 שנים. כאשר החיילים של המשפחה של מיי מגיעים לכבוש את העיר שלו, בומי מחליט לא לעשות שום דבר ולהיכנס לכלא. העיר נכבשת לבסוף על ידי אומת האש ונקראת "עיר אוזאי החדשה". לבסוף בומי מצליח להשתחרר בעת ליקוי חמה וכובש את אומשו בחזרה עבור ממלכת האדמה.
 • מיי: נערה צעירה חסרת רגש, משועממת, אשר יחד עם טאי לי, מלווה בתחילה את הנסיכה אזולה על מנת ללכוד את צוקו, איירו והאווטאר. בהמשך מתגלה כי היא הייתה חברת ילדות של צוקו ואזולה. מאי ידועה כבת למשפחת אצולה מאומת האש, שבאה להתגורר באומאשו, לאחר שנכבשה על ידי אומת האש. למאי יש דוד האחראי על "הסלע הרותח", בית כלא באומת האש. מאי אמנם ידועה כבחורה דיי אדישה, אך היא התאהבה בצוקו מאז ילדותם ואף שניהם החלו לצאת במהלך העונה השלישית. מאי מסוגלת להשתמש בשוריקנים הנשלפים מכיסי בגדיה ולזרוק אותם לעבר אויביה.
 • הנסיכה יואה: הנסיכה של שבט המים הצפוני. כאשר נולדה כולם חשבו שהיא מתה, אך הוריה הביאו אותה אל המעיין של רוחות הירח והאוקיינוס והיא הצליחה לשרוד כאשר יש בתוכה חלק מרוח הירח. היא וסאקה היו מאוהבים אך לא יכלו להיות יחד בגלל שיואה הייתה מאורסת. בזמן שרוח הירח הושמדה על ידי אדמירל צאו, יואה הפכה לרוח הירח החדשה. מאז היא לעתים מופיעה ומסייעת לאנג.
 • סוּקי: מנהיגת לוחמות הקִיוֹשִי. לוחמות הקיושי הן בנות שנלחמות בסגנונה של האווטארית שקדמה שני דורות לאנג. סוקי הפכה לבת זוגו של סוקה בעונה השנייה והשלישית. בהמשך הסדרה, סוקי מופיעה גם ללא שאר הלוחמות, אבל בסוף העונה השנייה, ניתן לראות שסוקי והלוחמות נלחמו נגד אזולה וחברותיה, אבל בסוף הפסידו וסוקי נלקחה לכלא "הסלע הרותח" שבאומת האש יחד עם אביו של סוקה וקטרה ומשם מוציאים אותם צוקו וסוקה ומאז היא דמות ראשית.
 • טאי לי: נערה עליזה ואנגרטית החוברת, ביחד עם מיי, אל אזולה במשימתה ללכוד את זוקו, איירו ואת האווטאר. פלאשבקים שונים מראים שטאי לי הייתה חברת ילדות של אזולה ומאי. אזולה הזכירה ששתיהן נפגשו באקדמיה המלכותית לבנות באומת האש. טאי לי היא אקרובטית מיומנת, אשר מסוגלת לשתק את יריביה על ידי פגיעה ישירה בנקודות לחץ. בפרק "הסלע הרותח: חלק II", היא השתמשה בכישוריה נגד אזולה, על מנת למנוע ממנה לירות ברק על מאי ובעצם להרוג אותה. בסוף הסדרה נחשף כי טאי לי התחברה עם הלוחמות מקיושי בזמן שהותה בכלא, ולבסוף הצטרפה לקבוצתן לאחר שחרורה.

[]חיות מלוות

 • אַפָּה: הביזון המעופף של אנג אשר משמש לאורך הסדרה ככלי התחבורה העיקרי של החבורה ברחבי העולם. אפה הוקפא יחד עם אנג במשך מאה שנים וכעת הוא הביזון המעופף היחידי שנשאר בעולם. במהלך העונה השלישית מתגלה כי ביזוני האוויר היו כשפי האוויר הראשונים. אנג בחר את אפפה עוד בצעירותו ואפפה מלווה אותו במשך כל הסדרה ועוזר לו.
 • מוֹמוֹלמור מעופף לבן וקטן. החבורה מצאה אותו במקדש האוויר הדרומי איפה שאנג גדל והוא, כמו אפה, אחרון מסוגו. הוא בדרך כלל נהנה לקחת לסאקה את האוכל לפני שהוא מספיק לאכול אותו. מומו מקשיב לאנג אפילו שהוא לא מבין את השפה שלו.

[]העולם של אווטאר

עלילת הסדרה מתרחשת בעולם בדיוני בו חיים בני אנוש, בעלי חיים דמיוניים ורוחות. בני האנוש בעולם של אווטאר מתחלקים לארבע אומות: שבטי המים, ממלכת האדמה, נוודי האוויר, ואומת האש. בתוך כל אומה קיים מסדר כשפים אשר חבריו ניחנים ביכולת לשלוט באלמנט מסוים באמצעות כישוף. סוגי הכישוף הקיימים הם כישוף מים, כישוף אש, כישוף אדמה וכישוף אוויר.

בכל דור ישנו אדם אחד, המכונה "אווטאר", אשר מסוגל לשלוט בכל ארבעת היסודות. האווטאר הוא הרוח של העולם שלבשה גוף אנושי. כאשר האווטאר מת הוא עובר תהליך של גלגול נשמותונולד מחדש באומה אחרת. בדורות השונים האווטאר הצליח בדרך כלל להשאיר את ארבעת האומות בשלום פעמים רבות ולשמור על שלום בעולם. האווטאר משמש כמגשר בין עולם הרוחות ובין העולם האמיתי, יתרון אשר מאפשר לו לתקן בעיות שכשף רגיל איננו מסוגל לתקן. לאווטאר מצב הגנתי בשם "מצב האווטאר" (Avatar State) - במצב בו משתמש האווטאר בכל כוחם של גילגוליו הקודמים. כאשר נכנס האווטאר ל"מצב האווטאר", עיניו, פיו וקעקועיו (במקרה של כשף אוויר) זוהרים וכוחו מתפרץ. כשהאווטאר נמצא ב"מצב האווטאר" הוא נמצא בעצמתו הגדולה ביותר אך גם בחולשתו כי אם האווטאר נהרג ב"מצב האווטאר" נפסק מחזור הגילגולים והאווטאר לעולם לא יוולד מחדש.

[]על האווטאר

האוואטר הוא התגלמות אלוהית שבאה לעולם כדי להביא איזון לעולם. ישנו מצב מיוחד שלאוואטר יש כח כמו לכל הגלגולים שלו ביחד אך אם הוא יהרג במצב האוואטר גלגולי הנשמות יחדלו מלהתקיים וסדר האוואטר יפסק, בשביל להיכנס למצב האוואטר יש שני אפשרויות אפשרות אחת היא במצב לחץ אם מישהו שאתה אוהב בסכנה והשנייה היא פתיחת כל הצ'אקות באותו הרגע.

האוואטר הנוכחי הוא אוואטר אנג כשף האוויר האחרון הוא נמצא בתוך קרחון ביחד עם הביזון המעופף שלו אפה ובעל חיית מחמד שהיא למור מעופף בשם מומו ויש לו דאון שאיתו הוא עף ומטרתו להמשיך את משימתו של אוואטר רוקו שהיא להביס את שליט האש אוזאי וההפסיק את כבישת העולם מידי אומת האש ועצירת אוזאי מלהשתמש בכוכב השביט של סוזין מלהרוס את ממלכת האדמה ובה-סינג-סה.

אוואטר רוקו איש מאומת האש חברו הטוב של שליט האש לשעבר סוזין הוא הסבא רבא של צוקו מטרתו הייתה לעצור את פעילותו של סוזין לכבישת העמים והפסקת הכבישה מידי אומת האש אך סוזין ממימש את מטרתו האחת הוא השתמש בכוכב השביט כדי להרוס את נוודי האוויר, אוואטר רוקו מת מהתפרצות הר געש באי שגר בו הוא נהרג מכיוון ששליט האש בזמנו סוזין נטש אותו למרות שרוקו חס על חייו שנלחם בו בארמון ולאחר 100 שנים חזר בגלגול של אנג.

אוואטר קיושי היא כשפית מממלכת האדמה היא מאופיינית בקיומונו המסורתי שהיא לבשה איפור הפנים הרב מניפותיה החדות וכמובן רגליה הענקיות מטרתה הייתה לעצור את צ'ן הגדול מלכבוש את היבשות (בתקופה זו הייתה רק יבשת אחת) אוואטר קיושי פיצלה את היבשת האחת ל-4.

כל אווטאר חדש נולד באומה שונה מהאומה הקודמת.הסדר הוא כזה: תחילה האווטאר יוולד באחד משבטי המים, ולאחר מכן בממלכת האדמה, ואז באומת האש, ולבסוף יוולד האווטאר בתור אחד מנוודי האוויר. כשהאווטאר מנוודי האוויר ימות, יוולד אווטאר חדש באחד משבטי המים, וכך הלאה.

[]ארבעת הכשפויות

ארבעת הכשפויות בסדרה הן:

 • כישוף מים (水) - בכשפות מים ישנם כמה תת-כשפויות כישוף בשלושת מצבי הצבירה מוצק נוזל וגז (אדי מים מים וקרח) ושאר הכשפויות הן כשפויות שליטה כלומר שולטים באדם או בצמח בכך שמכשפים את המים שבתוכו לדוגמה קיים סוג כשפות שנקרא כשפות דם שניתן לשלוט בבן אדם בכך שמכשפים את הדם שלו, בנוסף יש כשפות ריפיו שבעצם מרפאים בעזרת המים (קטרה יודעת לעשות זאת).תנועת היסוד של כשפות המים היא "למשוך ולידחוף"/"יין ויאנג",כשף המים הראשון היה הירח בני האדם ראו אותו מושך ודוחף את המים ולמדו לעשות זאת בעצמם ומאז בכל לילה כשפי המים מקבלים כח מהירח ובליל ירח מלא כשפי המים מקבלים כח כימעט בילתי מנוצח.
 • כישוף אדמה (土) - בכשפות אדמה גם יש תת-סוגי כשפויות כשפות אדמה ששולטים באדמה שרוב הכשפים מממלכת האדמה יודעים, כשפות חול שרוב נוודי החול במדבריות יודעים לכשף, והכשפות הקשה ביותר כשפות המתכת שטופ ועוד כמה לוחמים מומחים יודעים לשלוט בה.בכשפות אדמה לא מסתמכים על חוש הראיה בדרך כלל כשפי אדמה יודעים להרגיש תנודות באדמה לא הרבה משתמשים בזה אבל טופ וגיריות הענק משתמשות בשיטה זאת.כשפי האדמה הראשונים היו הגיריות, כשפי האדמה הראשונים שהיו בני אדם ניקראו "אומה" ו"שו".
 • כישוף האש (火) - לכשפות האש יש ארבע רמות רמה ראשונה היא האש הכתומה האש הזו נובעת מכעס וללא משמעת עצמית היא יכולה להיות הרסנית צוקו משתמש בה אחריה באה כשפות האש הכחולה שאש זו נובעת מאיזון של היינג והיאנג אזולה ואוזאי שליט האש משתמשים בה (גם אירו אך הוא לא משתמש בה) רמה אחריה היא אש צבעונית אש זו התגלתה על ידי אירו אנג וצוקו במושבם של לוחמי השמש הקדומים המשתמשים באש זו הם שני דרקונים שנמצאים בכפרם של לוחמי השמש הקדומים. בנוסף יש כשפות ברקים אך רק מעט מאוד יודעם לכשף אותה.כשפי האש הראשונים היו הדרקונים ולוחמי השמש,כל מי שהיה נישפט על ידי הדרקונים והיה יוצא בחיים היה מקבל כח כשפות אש חזק מאוד אבל כשפי האש לא היסתפקו בזה וגילו שמי שרוצח דרקון מקבל כח עוד יותר חזק וכך הדרקונים כימעט וניכחדו.
 • כישוף אוויר (气) - כשפי האוויר יכולים לכשף את האוויר בכל מיני דרכים(עיגול אוויר,תעופה עם מקל ועוד..) בנוסף הם יכולים לכשף אוויר שיש מי סביב למה שהוא בשביל להזיז אותו כמו סלע או ענן,כשפי האוויר הראשונים היו הביזונים שלימדו את נוודי האוויר, שליט האש סוזין נלחם בעבר בכשפי אוויר והוא ניצח אותם והרג אותם מה שאיביא להכחדתם של כול כשפי אוויר ואילו לכשפות האוויר עצמה.

[]ארבעת האומות

בני האנוש בעולם של אווטאר מתחלקים לארבע אומות:

 • שבטי המים - המדינה בה שוכנים כשפי המים. אומה זו מתחלקת לשתי שבטים - שבט המים הדרומי, בו מאכלס את קוטב הדרומי, ושבט המים הצפוני, אשר מאכלס את הקוטב הצפוני. קיים גם שבט הביצות אשר מאכלס את הביצות של ממלכת האדמה. האווטאר קורוק נולד בשבט המים הצפוני. עיר בירה-הקוטב הצפוני.
 • ממלכת האדמה - המדינה בה שוכנים כשפי האדמה. הם שוכנים ביבשת ענקית אשר נמצאת בחצי הכדור המזרחי, כמו גם במספר איים בדרום. זוהי האומה הגדולה ביותר מבין ארבעת האומות. האווטאר קיושי נולדה בממלכת האדמה באי הנקרא כעת על שמה. ממלכת האדמה מכילה את הערים הגדולות ביותר בעולם של אווטאר, עיר בירה-בה סינג סה,עוד ערים ומקומות-אומשו המדבר,האי קיושי ועוד...
 • נוודי האוויר - המדינה בה שוכנים כשפי האוויר. למרות שהאנשים של אומה זו הם נוודים, נוודי האוויר מגדלים את ילדיהם וייסדו את הממשלות שלהם בארבעה מקדשים הממוקמים בקצוות שונים בעולם של אווטאר באי קטן, על גבי צוק ועל גבי הרים. לפני מאה שנה עם תחילת המלחמה, אומת האש השמידה את כל בני אומת נוודי האוויר מלבד אנג.
 • אומת האש - המדינה בה שוכנים כשפי האש. המדינה ממוקמת בארכיפלג של איים הממוקמים בחצי הכדור המערבי. זוהי האומה המתקדמת ביותר בעולם של אווטאר. אומת האש התחילה מכפר של כשפים שנקראו לוחמי השמש הקדומים ומכפר זה אומת האש התפתחה לאומה גדולה ומשגשגת.אווטאר רוקו היה גר באי הכי מערבי של אומת האש.כל הזכויות לאתר שמורות לבעל האתר ולו בלבד ,אם ראיתם חומר פוגע אנא דווחו לנו ונורידו , האתר נבנה על ידי יו-יו בניית אתרים בחינם כנסו ובנו לכם אתר בחינם שייך ליו-יו אתר פנאי לילדים ונוער האתר שיש בו הכל
דיווח על אתר
משחקים | אתרים לבנות | משפטים לפייסבוק | סרטונים מצחיקים | רקעים | בדיחות | משחקים יפים | משחקי בנות | משחקים לאייפון | משחקים חינם | חיפוש משחקים | משחקים וירטואלים |
משחקי דפדפן | דפי צביעה | עולם הדוגמניות | קונטר סטרייק | אתרים לילדים | 250 משחקים | עולם המשחקים | באבלס | תמונות מצחיקות | סטטוסים לפייסבוק | טריוויה | קטנטנים | 200 משחקים | טיפו משחקים - 365 משחקים |