אתר קליק

 


 האתר הפסיק להתעדכן החל מהתאריך 16.3.14 אבל אני אביא מדי פעם ספיישלים.

האתר התעדכן לאחרונה ב26/3/18

                 

                                          

                                                                                  

 

 


 
Agile Messenger היא תוכנת מסרים מיידיים לטלפונים סלולריים ומחשבי כף יד. הרעיון נשמע מוזר ומסורבל, כמו שהודעות SMS נשמעו מיותרות לפני עשר שנים, אבל למרבה ההפתעה, זה פשוט עובד. Agile Messenger פועלת על מגוון מכשירים ניידים – מסלולריים ם מערכת הפעלה סימביאן כמו Nokia 6680 או Nokia 6600, מחשבי כף יד עם מערכת הפעלה Windows Pocket PC והיא מופצת בחינם על ידי חברת Agile Mobile.
 
להורדת Agile Messenger
 
כמו הרבה תוכנות מסרים מיידיים שולחניות, Agile Messenger תומכת במספר פרוטוקולים – וביניהן MSN, ICQ ו-Jabber (זה שמשמש את ה-Google Talk). התמיכה לא מושלמת, אבל עובדת כהלכה: אין חיווי של הקלדה בצד השני של השיחה, אבל אפשר לשלוח ולקבל קבצים וסמיילים. Agile Messenger היא תוכנת מסרים מיידיים מינימליסטית ואלגנטית, אנטי-תזה מושלמת לתוכנות כמו MSN Messenger 7 או ICQ 5. האנימציות והאפקטים יחסרו אולי לכמה משתמשים, אבל קשה להאמין שמישהו יתגעגע לפרסומות הפולשניות ולעומס הויזואלי.
Agile Messenger תומכת בכל הרשתות הגדולות
Agile Messenger תומכת בכל הרשתות הגדולות
 
התמיכה של Agile Messenger בעברית תלויה במכשיר שמפעיל אותה – אם רכשתם את המכשיר בישראל, סביר להניח שאתם מסודרים מהבחינה הזו. אבל אפילו אם אתם יכולים לכתוב אותיות עבריות, זה לא בהכרח אומר שאפשר לכתוב מימין לשמאל. Agile Messenger אמנם יודעת להפוך את כיוון הכתיבה, אבל באופן גורף ולא בהתאם לשפה בה אתם כותבים. אם תבחרו לכתוב מימין לשמאל, גם כל המילים באנגלית תתהפכנה – אפילו השמות של אנשי הקשר שלכם. לחלופין, במצב הרגיל, המילים בעברית מתהפכות.
עברית או אנגלית, אבל לא שתיהן
עברית או אנגלית, אבל לא שתיהן
 
Agile Messenger היא לא סתם תוכנת מסרים מיידיים רגילה שהועברה לטלפון נייד. יש לה גם כמה אפשרויות ייחודיות משלה, שמנצלות היטב את המכשיר שמפעיל אותה. האפשרות לשלוח הודעות קוליות, למשל, נוחה במיוחד לשימוש – צריך רק ללחוץ על כפתור אחד בשביל להקליט את ההודעה, והיא תשלח אוטומטית. אבל הנוחות הזו לא עוברת גם לצד המקבל את ההודעה – רק משתמשים אחרים ב-Agile Messenger יוכלו לשמוע אותה מיד עם קבלתה. בתוכנות אחרות, צריך ללחוץ על לינק שנפתח אל האתר של Agile Mobile, ולשמוע את ההודעה דרך האתר.

 
אפשרות דומה קיימת גם עבור שליחת תמונות. אם יש לכם מצלמה בטלפון, אפשר לצלם תמונה ישר מתוך Agile Messenger, ולשלוח אותה למי שאתם מדברים איתם. אבל שוב, צריך לעבור דרך האתר של Agile Messenger כדי לראות אותה. זו כנראה הדרך היחידה בה אפשר שהודעות קוליות ותמונות אכן תגענה ליעדן, בלי קשר לרשת או לתוכנת המסרים, אבל התוצאה הסופית מסורבלת וגם לא מרגישה בטוחה במיוחד.

בשורה התחתונה: שווה בהחלט ניסיון. עכשיו כל מה שנותר לעשות הוא לשכנע את החברים לרכוש טלפון מתאים.
 
 
שם היצרן: נוקיה
דגם: 3510i
סטטוס: נמכר בישראל
מפעילים: אורנג', סלקום
מחיר מעודכן במזומן ברשת אורנג': 1224 ₪
מחיר מעודכן במזומן ברשת סלקום: 896 ₪
 
הביקורת
לנוקיה i3510 יש מסך צבעוני סביר (4,096 צבעים) וצליל מקרטע במקצת של 4 פולי. עם זאת, הבעיה העיקרית שלו היא דווקא במראה: הוא נראה מגושם, גדול מדי, והפסים הכתומים והמרגיזים בצדדיו לא ממש עוזרים לו. לעומת זאת, בצד היתרונות תוכלו למצוא אפשרות לפאנלים מתחלפים, חיוג ופקודות קוליות. 

כנהוג בנוקיה, גם המכשיר הזה הוא חתיכת לבנה: תוכלו לזרוק אותו מרכבת נוסעת ועדיין לא תמצאו בו שריטה. מצד שני, יתכן שתהיה לכם סיבה טובה מאוד לזרוק אותו מרכבת נוסעת (ילדים, אל תנסו זאת בבית): הכפתורים לא נוחים, התמונות לא נראות טוב, ובכלל, לא שוס גדול. לקוחות אורנג' – שימו לב איזה מחיר מעזים בחברה לגבות עליו.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: פאנלים מתחלפים, חיוג קולי, זול יחסית (בסלקום).
חסרונות: מסך בינוני וצליל מאכזב, מראה מגושם, כפתורים לא נוחים.

ציון סופי: 6
שם היצרן: מוטורולה
דגם:
 m8989
סטטוס:
 נמכר בישראל
מפעילים:
 אורנג', סלקום
מחיר מעודכן במזומן ברשת אורנג': 2124
הביקורת
יש להבדיל את הסלולרי הקבוע לרכב של מוטורולה, ה-m8989, מסתם דיבורית. מדובר במכשיר סלולרי בפני עצמו, שמטרתו היא לשבת ברכב ולדאוג לשיחות שלכם כל עוד הן נעשות שם. היתרון הגדול של ה- M8989 היא האפשרות לשוחח בצורה נוחה ובטוחה בזמן נסיעה (באמצעות חיוג קולי - אתם אומרים בקול את שם המחוייג והוא מתקשר). חוששים מהמראה של מכשיר גדול כזה ברכב? אל דאגה. הוא נראה מצויין. הוא אלגנטי ובעל שיק מנכ"ליסטי בהחלט. בנוסף, תוכלו למצוא בו גם אפרכסת במידה ותרצו לעשות שיחה פרטית (ושאף אחד במושב האחורי לא יוכל להקשיב) וטייפ מנהלים.

 
ביקורת מקוצרת

יתרונות: אפרכסת, חיוג קולי, מראה אלגנטי.
חסרונות: זכרונות והודעות SMS באנגלית בלבד, אין אפשרות להקליט שיחות, יקר.
המלצת קנייה עדכנית: ראוי אבל יקר.

ציון סופי: 7.5

שם היצרן: סימנס
דגם:
 MC60
סטטוס:
 נמכר
מפעילים:
 סלקום
מחיר מעודכן במזומן ברשת סלקום: 1,103


הביקורת

הסימנס MC60 מכיל את כל התכונות הנמצאות בטלפונים יוקרתיים, הוא נמכר מאוד לבני הנוער, אך די יקר, מצלמה חלשה , והרבה זיכרון בפלאפון. הפלאפון יכול להכיל MP3 אך רצוי מעט כי הוא תופס המון הקבצים

ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 6.5
מסך ואיכות תצוגה: 7.5
צליל: 6
תפעול: 7
עיצוב: 8
ציון סופי: 7.5

שם היצרן: נוקיה
דגם:
 6230i
סטטוס:
 נמכר בחנויות
מפעילים:
 סלקום ואורנג'
מחיר מעודכן במזומן: בסלקום - 2,729 שקל (או 79.90 כפול 36 תשלומים), באורנג' – 2,916 שקל (90 כפול 36 תשלומים)
הביקורת
אחד המכשירים המוצלחים ביותר של נוקיה בשנה שעברה היה ה-6230. וכצפוי, כמו כל סיפור הצלחה הוליוודי, גם המכשיר הזה מקבל גרסת המשך: ה- 6230i. 

לכאורה אותו דבר, רק בשינוי אחד קטן: i בסוף. אבל אל תתנו לשם ולעיצוב הדומה לבלבל אתכם. החדש של נוקיה הוא לא גרסא דומה או שדרוג מזערי של הקודם - מדובר בטלפון חדש לגמרי, לא פחות.

הדבר הראשון שיתפוס אתכם בנוקיה 6230i הוא המסך הצבעוני שלו. למרות שהוא מגיע רק עם 65,000 צבעים, האיכות שלו פשוט מדהימה: הצבעים ברורים, התמונה חדה וכל מה שתצלמו איתו יראה פשוט מצוין. ישנם לא מעט מכשירים בשוק שמתגאים במסך של 256,000 צבעים ונראים פחות טוב.
 
שם היצרן: נוקיה
דגם: 3220
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: סלקום
מחיר מעודכן במזומן: 1,539 ש"ח
הביקורת
כבר הרבה זמן אנחנו שומעים על הנוקיה 3220, הטלפון הראשון שמאפשר כתיבת SMS-ים באוויר (פרטים בהמשך). אם חיכיתם לו כמונו, יש לנו בשורות עבורכם, גם טובות וגם רעות. הבשורות הטובות הם שה-3220 הגיע לארץ והוא כבר נמכר בסלקום, ובקרוב יגיע גם לאורנג'. הבשורות הרעות הן שבזמן הקרוב לא נוכל לכתוב SMS-ים באוויר.

ה-3220 הוא הטלפון הראשון של נוקיה לצעירים שיוצא עם מצלמת סטילס 0.3 מגה פיקסל (VGA) לעומת סלולריים עם איכות צילום של 0.1 מגה פיקסל (CIF) שהיו פופולאריים עד לאחרונה בטלפונים לנוער. בנוקיה רואים אותו כשדרוג ל-3100 (הטלפון מהפרסומת של צביקה פיק).
ביקורת מקוצרת
יתרונות: אורות צבעוניים הנדלקים לצד המכשיר בזמן צלצול, איכות צלצול גבוהה, מצלמת סטילס ווידאו, והכל במחיר הגיוני.
חסרונות: מה עם אינפרה-אדום ופלאש?
המלצת קנייה עדכנית (ללקוחות): מומלץ בחום
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 8.5 
מסך ואיכות תצוגה: 8
צליל: 8.5
תפעול: 8.5
עיצוב: 8
ציון סופי: 8.5
 
שם היצרן: סמסונג
דגם: 830
סטטוס: נמכר בישראל
מפעילים: פלאפון
מחיר מעודכן במזומן ברשת פלאפון: 1976 ₪.
 
הביקורת
הסמסונג 830 הוא התשובה המחוזקת של פלאפון לסמסמונג 824 (של אורנג' וסלקום). הוא יפהפה, מחוטב בקווים מעגליים, ומצויד במסך 4,096 צבעים וצליל 40 פולי. בנוסף, יש עליו גם מסך חיצוני, חיוג והפעלה קולית, אפשרות להשארת תזכירים קצרים בקולכם וזיכרון מורחב של 1000 אנשי קשר. 

בניגוד ל-824, לסמסונג 830 יש יופי של סוללה שתחזיק לכם המון זמן. מצד שני, היא גם תתחמם מהר מאוד עד לרמה שלא תאפשר לכם לדבר איתו – עד כדי כך. מלבד זאת, איכות הסאונד השמע של המכשיר אינה מפגינה הצטיינות ייתרה, וכך גם לגבי איכות התצוגה.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: יפהפה.
חסרונות: איכות שמע בינונית, נטייה להתחממות מהירה.
המלצת קנייה עדכנית (ללקוחות פלאפון): ראוי.
 
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 7
מסך ואיכות תצוגה: 6.5
צליל: 8
תפעול: 6
עיצוב: 9
ציון סופי: 7.4
ביקורת מקוצרת
יתרונות: מסך איכותי, ספיקרפון חזק, נגן Mp3, ממשק נוח, דיסק-און-קי נייד
חסרונות: זיכרון מינימלי, כפתורים קטנים
המלצת קנייה עדכנית: מומלץ מאוד
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 8
מסך ואיכות תצוגה: 9
צליל: 8
תפעול: 9
עיצוב: 8
ציון סופי: 8
 
שם היצרן: מוטורולה
דגם: ספיריט
סטטוס: נמכר בישראל
מפעילים: פלאפון
 
הביקורת
אי אפשר לפספס רכב שיש בו את המוטורולה ספיריט; הוא מזדקר בקדמת האוטו משל הוא הנהג האמיתי, בעל נוכחות מרשימה ותאורה כחולה שזוהרת כניידת משטרה. בנוסף, תמצאו בו כפתורים גדולים ונוחים ללחיצה (גם בזמן נסיעה בקמ"שים שאסור לפרסם פה), מערכת זיהוי קולי המסוגלת לזהות מספרים ללא כיול מוקדם (אך, כמובן, דורשת התאמה בין המספרים לשמות הבעלים), והכי חשוב – הוא משלנו. פותח ומיוצר במוטורולה ישראל. 

בצד החסרונות תוכלו למצוא איכות שמע הנוטה למצבי רוח, העדר אפרכסת לשיחות פרטיות (כמו
במתחרה m8989), ועיצוב מגושם במקצת. בשל גודלו העצום (והעובדה שבלתי אפשרי להחביא אותו) הוא עשוי להיות יופי של מועמד להשאלה שלא מרצון. בקיצור, כדאי שתהיה לכם אזעקה טובה.

ביתרונות: הוא עושה יופי של רושם על בחורות (המזהה הקולי לא מתבלבל גם במבטא הקיצוני ביותר, ומסוגל לזהות אפילו את המילה "כוכבית"), ובכלל, קשה שלא לאהוב את המכשיר הזה.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: כפתורים ענקיים, זיהוי קולי מצוין, לוק של מיליון דולר.
חסרונות: איכות שמע הנוטה למצבי רוח, העדר אפרכסת, עשוי לפתות גנבים.
המלצת קנייה עדכנית (ללקוחות פלאפון): הקבוע לרכב הטוב בישראל.
 
שם היצרן: מוטורולה
דגם: C650 
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: סלקום
מחיר מעודכן במזומן: 979 ש"ח

הביקורת

את המוטרלה C650 הוא הטלפון הכי סבבה שיש , גויסטיק , מצלמה, MP3 ואפילו ספיקר חזק מה צריך יותר מי זה וגם הוא די זול !!

אנכנו ממליצים עליו בחום!!

ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 9
מסך ואיכות תצוגה: 7
צליל: 8
תפעול: 9
עיצוב: 8
ציון סופי: 8
 
 
שם היצרן: נוקיה
דגם: 5140
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: אורנג' וסלקום
מחיר מעודכן במזומן: 2,484 ₪ באורנג', 1,569 ₪ בסלקום
הביקורת
הנוקיה 5140 נמכר בארץ כבר מספר חודשים, אך רק לאחרונה הוא זכה לחשיפה מאסיבית עם הקמפיין של "רוני" בסלקום. ה-5140 זכה לתהילה בעיקר בזכות היותו טלפון פוש-אנד-טוק (לחץ ודבר) הראשון שנמכר בארץ, אבל שימו לב: זהו לא הגימיק היחיד של הדגם הזה. ה-5140 מיועד לחובבי השטח המחפשים טלפון שיכול לחטוף נפילות קלות, להתלכלך בחול ובעיקר להיות עמיד כמעט בכל מצב. נוקיה אפילו הגדילו לעשות והוסיפו הגנת פלסטיק נוספת ליציאות הטעינה של הטלפון וליציאת הדיבורית. מצד שני אם אתם חובבי לוק ופוזה, ה-5140 רחוק מלספק את הסחורה.

הדגם של נוקיה מעוצב במראה המסורתי של החברה, הוא עטוף בשכבת פלסטיק המספקת לו את ההגנה הרצויה לשטח, אבל באותה עת יש הרגשה שמחזיקים טלפון מגושם במקצת, שכל הכיסוי שלו הולך להתפרק (למרות שהוא עמיד מאוד). הכפתורים של ה-5140 קטנים, קשים ולא נוחים ללחיצה, שלא לדבר על כפתורי הווליום וה-PTT שמחייבים עודף יחס מצד האצבעות שלנו.

ה-5140 מאובזר בעוד שלל פיצ'רים לחובבי השטח: פנס חזק למקרה שנתקעתם באמצע המדבר, מצפן דיגיטלי למקרה שאיבדתם את החנות של קסטרו בתוך הקניון, מד חום בשביל לראות אם המזגן מקרר מספיק טוב בבית, רדיו בשביל לשמוע את מזג האוויר של מחר ומד עוצמה בשביל לראות כמה חזק אתם יכולים לצעוק על החברה שלכם. כפי שהבנתם, הסלולרי הזה הוא תענוג לחובבי הפיצ'רים וג'יפי השטח גם יחד.

המסך של ה-5140 הוא CSTN עם 4,096 צבעים, ממש לא תענוג לעיניים. למרבה הפלא, המצלמה היא VGA עם 0.3 מגה פיקסל. איכות סבירה ואפשר גם לצלם בה וידאו כבונוס. מכיוון שאיכות המסך היא לא מהטובות שקיימות בשוק, תוצאות הצילום המתקבלות על מסך הטלפון מאכזבות.

הטלפון גם מצ'ופר בטכנולוגיית EDGE (דור 2.75), מה שאומר שתוכלו לגלוש באינטרנט במהירות גבוהה יחסית או לשלוח סרטונים אחד לשני בהודעת MMS. ה-EDGE פועל רק בסלקום, בדיוק כמו האופציה של הווקי-טוקי. קצת מוזר שבאורנג' תשלמו 915 שקל יותר ממה שבסלקום ותקבלו הרבה פחות. נו מילא, החיים לא ממש הוגנים.

כמו כן, ה-5140 מגיע מצויד באינפרה-אדום ובאוזניות סטריאו המשמשות גם כדיבורית אישית. אם אתם אוהבים לדבר עם רמקול, הספיקרפון מספק תוצאות טובות. פרט לכך, המכשיר מאפשר נדידה לארה"ב ולאירופה, ויהיה קל לסחוב אותו לשם מכיוון שהוא יחסית קטן ושוקל רק 100 גרם.

בשורה התחתונה, ה-5140 מומלץ בעיקר לחובבי טיולי השטח, או למי שרוצה לדבר עם החברים שלו בווקי-טוקי; בקטגוריות הללו לדגם הזה אין מתחרים.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: עמיד מפני חול, מגיע עם שלל פיצ'רים: פנס, מד-חום, מד-עוצמה ווקי-טוקי.
חסרונות: מסך באיכות נמוכה, כפתורים לא נוחים.
המלצת קנייה עדכנית (ללקוחות): מומלץ מינוס
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 8 (בסלקום), 6 (באורנג') 
מסך ואיכות תצוגה: 5.5
צליל: 6
תפעול: 8
עיצוב: 7
ציון סופי: 7 (הציון אינו ממוצע)
שם היצרן: נוקיה
דגם: 6230
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: סלקום/אורנג'
מחיר מעודכן במזומן ברשת סלקום: 2,827 ₪, ברשת אורנג': 3,564 ש"ח
הביקורת
גבירותיי ורבותיי, לפניכם הצהרה לא אופיינית: הנוקיה 6230 הוא הסלולרי הטוב ביותר בישראל. אולי הוא קצת יקר (מה שבהחלט יהפוך אותו לפחות כדאי עבור רובינו), אך במידה ואתם מחפשים ריגושים טכנולוגיים - זה המכשיר.

ה-6230 מחזיק ברשותו כל מה שאפשר לבקש מטלפון: מצלמת סטילס ווידאו, בלוטות', ספיקרפון, נגן MP3 ואפילו כרטיס הרחבה לזיכרון. גם בכל הקשור לעיצוב, ה-6230 הוא מכשיר מרשים: על אף ריבוי הפונקציות הוא עודנו קטן, קל למדי ומעוצב היטב, למעט אולי הקו השמרני שלו.

אם אתם שייכים לרשת סלקום, ל-6230 יש יתרונות רבים: קודם כל זהו טלפון העובד על-גבי רשת ה-Edge, כלומר אינטרנט מהיר באמת. ומה אתם יכולים לעשות עם קצבים מהירים באינטרנט? מבחינת גלישה ודפדוף בדפי טקסט, אין באמת הבדל. בכל הקשור לקליפים ווידאו חי - יש ועוד איזה. האיכות, לשם שינוי, סבירה ומעלה, ולא תצטרכו גם לחכות יותר מדי בשבילה. עם זאת, שום דברלא ישנה את העובדה שעל המסך הקטן של הסלולר הכל נראה קטן ומעפן. באורנג', אגב, שירות הווידאו עדיין אינו זמין.

רשת ה-Edge מאפשרת שליחה של תמונות (MMS) במהירות ושליחה של וידאו-קליפים קצרים ממכשיר למכשיר באותה הרשת. שליחת הקליפים ממכשיר למכשיר הוא רעיון חביב, אך יהפוך לרלוונטי רק עם הפיכת הדור השלישי לפופולארי באמת. 

איכות הצפייה בקליפים היא יותר מסבירה, אולם יש בעיה של פיקסלים הנתקעים על המסך . גם הסאונד לא מדהים: הוא חזק ונשמע ברור, אולם צורם במקצת. נכון שזה נשמע קטנוני, אך במחיר הזה אין סיבה להתפשר על דבר בסיסי כמו איכות שמע.

גם בדגם הנוכחי, הספיקרפון לא נופל משאר הטלפונים של נוקיה: הוא איכותי, נשמע ברור ותוכלו להניח אותו על השולחן או להשתמש בו באוטו מבלי שאנשים ירגישו שאתם מדברים בדיבורית. בעזרת קישוריות הבלוטות' תוכלו לחבר דיבורית כשאתם ברכב או מסתובבים בבית.

המצלמה ממוקמת בגב הטלפון והאחיזה בזמן הצילום היא נוחה למדי. גם איכות הצילום מפתיעה לטובה, וכנ"ל גם לגבי הווידאו – 0.3 פיקסל (VGA). עדיין קשה להבין למה אין זום בשתי האופציות ולמה צילום במצב לילה פעיל רק בסטילס ולא בווידאו. ייתרון גדול של המכשיר הוא כרטיס הזיכרון הגדול שלו (32 מגה). בעזרתו תוכלו לשמור הרבה מאוד תמונות במכשיר שלכם, שלא לדבר על mp3 (שתוכלו לשמוע היטב באוזניות) ושאר זוטות.

ל-6230 אין הרבה מתחרים, וגם את המתחרה הבודד מולו בקטגוריה הוא אוכל בלי למצמץ. בקיצור, אם אתם בקטע של טלפון עם כל השכלולים ולא אכפת לכם להשקיע כמה אלפי שקלים על מכשיר, זהו הטלפון בשבילכם. אגב, לקוחות אורנג' שימו לב, המכשיר עולה כ-700 ₪ מעל המחיר ברשת סלקום, למה? תשאלו את החברה הסלולרית שלכם, אולי להם יהיה הסבר לעניין.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: מצלמת סטילס ווידאו, בלוטות', ספיקרפון, אפשר לטוס איתו לארה"ב ואפילו כרטיס הרחבה לזיכרון.
חסרונות: אין זום במצלמה, הסאונד לא משהו
המלצת קנייה עדכנית (ללקוחות): מומלץ מאוד
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 9.5
מסך ואיכות תצוגה: 8.5
צליל: 7
תפעול: 9
עיצוב: 8
ציון סופי: 8
 
שם היצרן: מוטורולה
דגם: Razer V3
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: 
סלקום, אורנג'
מחיר מעודכן ב
סלקום: 3,123 שקל
מחיר מעודכן באורנג': 2,169 שקל
הביקורת
אנחנו רוצים לצאת בבשורה אופנתית: המוטורולה V3 הוא הסלולרי היפה ביותר בישראל, לפחות נכון לרגע זה. חברת מוטורולה, שלא ידועה בעיצובים מרהיבים, הצליחה הפעם והוציאה את אחד ממכשירי הסלולר היותר יפים ומלהיבים בהם השתמשנו עד היום.
 
הסיבה להצלחת ה-V3 נעוצה במספר מאפיינים. הבולט (למרחוק) שבינהם הוא כמובן המראה החיצוני שלו. בעולם שבו העיצוב יותר חשוב מה שיש בקופסה, ה-V3 גובר על כל מכשיר שנמצא בארץ. מהרגע שהוא יוצא מהכיס נדמה שכל העיניים מופנות אליו. עובי המכשיר מסתכם ב-13.9 מ"מ בלבד (הטלפון הדק בעולם), הוא שוקל 95 גרם ומיוצר מאלומיניום. המקשים שלו שטוחים ומצופים ניקל והמספרים מופרדים בפסי סיליקון. התוצאה הסופית היא טלפון עם לוק עתידני באמת.
 
ה-V3 לא מקופח בפן הטכנולוגי: הוא כולל מסך TFT גדול באיכות של 256,000 צבעים ומסך חיצוני קטן יותר עם 4,096 צבעים. שני המסכים מאפשרים לקבל שיחה מזוהה עם תמונה, רק שלפי דעתנו התמונה המתקבלת על המסך החיצוני קטנה מדי. את התמונות של החברים שלכם תוכלו לבצע בעזרת מצלמת 0.3 מגה פיקסל המשולבת בטלפון. המצלמה מסוגלת לצלם תמונות סטילס בלבד והיא תומכת בזום דיגיטלי כפול 4.
 
אם 0.3 מגה פיקסל נשמע לכם מעט נמוך, אתם לא לבד, אבל החלטנו להתפשר קצת בקטגוריה הזו, מהסיבה הפשוטה היא שכאשר הטלפון יצא בארץ, סלולריים המגיעים עם מצלמות 1 מגה פיקסל עדיין לא היו נפוצים (וגם כרגע הם לא ממש נמכרים בכמויות מסחריות). הנסיבה המקילה השניה היא שה-V3 הוא בכל מקרה יותר מכשיר המיועד לפוזה מאשר להיות מצלמה. למרות שהטלפון לא מסוגל לצלם קליפים קצרים, הוא דווקא כן מסוגל להקרין סרטונים שהורדתם מהאינטרנט הסלולרי. גם בקטגוריה הזו החלטנו להיות נחמדים ולא לזקוף נקודה זו לחובתו: אם להיות מציאותיים, אין כרגע סלולרי מתחרה בשוק לא שמאפשר לצלם קליפים באיכות סבירה. אנחנו נשאר עם תמונות הסטילס.
 
מערכת ההפעלה של ה-V3 מפתיעה גם היא לטובה: הממשק פשוט להפעלה וגם מכורי נוקיה לא יתקשו להסתגל אליו. מוטורולה הוסיפה כפתורים יעודיים שיקלו על המעבר ל-V3 מסלולרי מתחרה. ניתן למנות כפתור גישה מהיר לחיוג קולי, שליטה בווליום, SMS, אינטרנט ומספר כפתורים נוספים הניתנים להתאמה על-ידי המשתמש. אם אתם שייכים למשתמשי ה-T9 (כתיבה מקוצרת ב-SMS), כדאי שתדעו שכאן תוכלו למצוא את הטכנולוגיה המתחרה iTAP . אמנם בהתחלה היא בלתי נסבלת, אולם אחרי שכותבים איתה מספר הודעות, היא מתחילה ללמוד את המילים שאתם נוהגים לכתוב ואז השימוש בה הופך לנוח מאוד. ה-V3 כולל פאנל כפתורים גדול, מוטורולה השכילה למקם בחוכמה את כל הכפתורים במכשיר, בצורה נוחה לשימוש והתמצאות. אם יש לכם בעיות ראייה ועד היום חיפשתם טלפון עם כפתורים גדולים, המכשיר היחיד שתמצאו עם ספרות גדולות יותר הוא המקלדת של המחשב שלכם.
 
גם בפן המוסיקלי ה-V3 זוהר: הוא תומך בצלצולים בפורמט MP3 ורינגטונים ב-24 פולי ויש לו ספיקרפון חזק. את החבילה חותמים תקשורת אלחוטית בלו-טות', אפשרות נדידה לארה"ב, אירופה ובעיקר המון שיק.
 
לסיכום, ה-V3 שבה את ליבנו בעיקר בזכות היופי והשילוב של כל האלמנטים הטכנולוגיים הנכונים. המכשיר לא מיועד לטכנולוגים שבינכם: המצלמה שלו לא בחזית הטכנולוגיה ואין בעיה למצוא סלולריים עם כמות זיכרון גדולה יותר (מה-5.5 מגה של ה-V3), אולם גם המכורים לטכנולוגיה בוודאי יסכימו איתנו שמדובר בשילוב המוצלח ביותר בין טכנולוגיה לעיצוב שמצאנו עד היום. האם הוא שווה קנייה? אם פוזה חשובה לכם יותר מהכל, בהחלט. אם איכות הצילום והאפשרות לשמוע מוסיקה אמיתית במכשיר חשובה לכם - אולי כדאי לשקול מכשיר אחר.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: עיצוב, עיצוב, עיצוב
חסרונות: אין מצלמת וידיאו, זיכרון קטן מדי
המלצת קנייה עדכנית: מומלץ מאוד
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 9 
מסך ואיכות תצוגה: 9
צליל: 8.5
תפעול: 8
עיצוב: 10
ציון סופי: 9 (היינו נותנים לו 10 - אבל מצלמה של 0.3 פיקסל זה פשוט כבר לא מספיק טוב היום).
 
שם היצרן: סוני-אריקסון
דגם: ווקמן W800
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: סלקום, בקרוב גם באורנג'
מחיר מעודכן במזומן: 3,070 שקל בסלקום
הביקורת
נדמה שככל שעובר הזמן ומשתכללת הטכנולוגיה כך גם מתרוקנים הכיסים שלנו (מכסף) ומתמלאים (במכשירים). בכדי ליהנות מכל מה שמציעה היום הקידמה, אתה צריך להסתובב עם מחשב כף יד (בכיס החולצה), מכשיר סלולרי (בג'ינס), נגן mp3 (בכיס השני) ודיסק-און-קיי (על המחזיק מפתחות). מיליון מכשירים, כל אחד יודע לעשות רק דבר וחצי, וגרוע מכל – כל אחד זקוק, בזמן שלו, למטען, אוסף כבלים ושקע חשמלי זמין.
 
חברות הסלולר מבטיחות מזה זמן רב לפתור אותנו מהעול שבריבוי המכשירים. "הסלולרי יחליף לכם את האייפוד ובאותה הזדמנות גם את מחשב כף-היד", הן מאיימות. היום, לראשונה, אולי ההבטחה הנושנת הזאת יוצאת לדרך. 

המכשיר המדובר הוא ה- W800 של סוני-אריקסון, המכונה גם "ווקמן", על שם נגן-הקסטות המיתולוגי של סוני. 

נתחיל בסיבה העקרית לרכוש את המכשיר הזה: כרטיס הזיכרון שאתם מקבלים איתו, בנפח של לא פחות מ- 512 מגה. המשמעות: תוכלו להכניס בו בערך 100 שירים. לא 40 ג'יגה של iPod, אבל גם לא משהו שאפשר לזלזל בו. כדי להבהיר לכם בדיוק למה הוא מיועד, תקבלו בקופסא גם מתאם בין הסלולרי למחשב ואוזניות סטריאופוניות. הזיכרון הזה יהפוך לשימושי במיוחד כשתגלו שניתן להקליט עליו גם תזכורות קוליות וגם שיחות שלמות - ישירות מתוך המכשיר.
 
אחרי שתוציאו את הטלפון מהקופסא תגלו מכשיר בעיצוב מלבני, בדומה למראה המסורתי של סוני-אריקסון, עם פס כתום זוהר העוטף אותו מסביב. המסך הוא בגודל בינוני פלוס, מגיע עם 262,000 צבעים (טכנולוגיית TFT) שנראים פשוט מצוין. הכפתורים של המכשיר קצת קטנים לבעלי אצבעות גדולות, אבל שאר המשתמשים ימצאו אותם נוחים. במרכז המכשיר תגלו כפתור הנושא לוגו של ווקמן, ולחיצה עליו תכניס אתכם לעולם המוסיקלי שלו.

פונקצית המוסיקה ב- W800 היא מרכז המכשיר הזה. הכפתור המוסיקלי של המכשיר, שנועד אך ורק לפונקציה הזאת, יתחיל בלחיצה אחת להשמיע את השיר האחרון לו האזנתם ובדיוק מהנקודה בה הפסקתם. תוכלו להקשיב לשירים גם בזמן שליחת SMS או גלישה באינטרנט. ממשק המוסיקה מאפשר לבצע מזעור לתוכנת המוסיקה בדיוק כמו במחשב הביתי.
 
ממשק המוסיקה מאוד נוח לתפעול, תוכלו להעביר שירים קדימה ואחורה באמצעות הזזה של ידית הג'ויסטיק לימין או לשמאל (הידית נמצאת במרכז הטלפון) או לחילופין תוכלו לערוך לכם רשימות השמעה על-פי סדר של אומנים, אלבומים או לפי טעמכם האישי. מי שאוהב להאזין למוסיקה בצורה אקראית, ישמחו לשמוע שגם ב- W800 הדבר אפשרי. בנוסף, הטלפון מגיע עם תוכנה למחשב המאפשרת לבנות את רשימת ההשמעה שלכם בצורה קלה יותר. את השירים תוכלו להעביר מהמחשב באמצעות תוכנה וכבל סנכרון המצורפים לערכה. ה-W800 תומך בקבצי MP3 ו-AAC. נמאס לכם ממאגר השירים שלכם? פשוט תעברו לרדיו שכלול במכשיר.

למרות שלמכשיר יש רמקול בודד, הוא מפיץ סאונד חזק וברור. כאשר מחברים את האוזניות הסטריאופוניות מגלים שהטלפון הזה מסוגל גם לרמות ווליום גבוהות בהרבה. הבעיה היחידה שמצאנו באיכות המוסיקה היא עודף קל של בס. תוספת חביבה שהמכשיר הזה מאפשר, היא חיבור של הטלפון למערכות רמקולים ביתיות באמצעות יציאת סטריאו היוצאת מתוך האוזניות. התוצאות לא יביכו גם נגני מוסיקה מקצועיים. סוני-אריקסון טוענת שמצב בו מאזינים רק למוסיקה וסוגרים את החיבור לרשת הסלולרית (מצב טיסה) יאפשר לבטרייה לעבוד 30 שעות. אנחנו מאוד ספקנים בנוגע לזה. בכל מקרה, כאשר השתמשנו ב-W800 עם חיבור לרשת הסלולרית, בלו-טות' פתוח, האזנה למספר שירים ושימוש במצלמה, הבטרייה החזיקה 24 שעות.
 
חוץ מיכולות מוסיקה מרשימות, הטלפון הזה הוא גם מצלמה-סלולרית באיכות צילום של 2 מגה פיקסל. חובבי צילום מקצועיים ישמחו לגלות שלמכשיר יש יכולות של פוקוס אוטומטי בזמן צילום ופלאש חזק שיכול להחליף את תאורת החירום בבית בעת הפסקת חשמל. בקרוב סוני-אריקסון תשווק בארץ גם פלאש חיצוני המתחבר למכשיר. למה זה טוב? למקרה שאתם רוצים לצלם במצבי תאורה ממש ממש גרועים. שיטת הצילום בטלפון הזה מתבצעת בצורה אנכית, בדומה לשימוש במצלמה רגילה. בשורה התחתונה, התוצאה הסופית היא תמונות באיכות טובה מאוד. איכות צילום הוידיאו הייתה נמוכה בדומה לשאר הטלפונים שנמכרים בשוק.
 
לפני סיום נדבר בקצרה על הממשק. מי שכבר מכיר מכשירים קודמים של סוני-אריקסון, יצליח למצוא את ידיו ורגליו בדגם הזה. לקוחות חדשים יצטרכו לעבור תקופת הסתגלות קצרה. מערכות ההפעלה של סוני-אריקסון עשירות בתכונות ומציעות המון אפשרויות, ומצד שני הממשק סובל מסרבול קל ואיטיות. חיסרון נוסף בממשק קשור לגיור, לא תוכלו למצוא כאן T9 בעברית (השלמת מילים אוטומטית) בעת כתיבת SMS'ים. דבר נוסף, המכשיר לא מגיע עם יכולות EDGE, כלומר, דור 2.75. מה שאומר שהורדת שירים מפורטלי האינטרנט הסלולריים תהיה איטית. הדבר יפריע בעיקר ללקוחות סלקום (לאורנג' אין רשת כזו). לא ממש ברור למה מכשיר חדיש לא תומך ביכולת כזו, בעוד שכמעט כל מכשיר אחר שיוצא לשוק דווקא כן.

עוד חשוב לציין את איכות הקול הטובה, הספיקרפון החזק והקרינה הנמוכה (W/kg 0.67)
 
בשורה התחתונה, ה-W800 הוא בהחלט מתחרה ראוי לא רק למכשירים הסלולריים הסטנדטים – אלה גם לנגני המוסיקה הזולים. אם אתם לא צריכים 20 ג'יגה בנגן שלכם, שווה לכם לבחון ברצינות את הסוני-אריקסון, הוא מגיע אפילו עם טלפון.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: מסך מעולה, נגן מוסיקה, 512 מגה זיכרון, המצלמה הכי איכותית בישראל: 2 מגהפיקסל, ספיקרפון, בלוטות', מסנכרן היטב עם אאוטלוק
חסרונות: ממשק איטי, סוללה שנגמרת מהר
המלצת קנייה עדכנית: מומלץ
ציון מעודכן
תמורה להשקעה: 8.5
מסך ואיכות תצוגה: 9
צליל: 9.5
תפעול: 7.5
עיצוב: 8
ציון סופי: 9 (הציון הוא אינו ממוצע)
 
שם היצרן: LG
דגם: L342i
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: סלקום
מחיר מעודכן במזומן: 1,021 שקל (29.90 שקל כפול 36 תשלומים)
הביקורת
LG היא דוגמא מצוינת לאיך לא משווקים מותג סלולרי – החברה הקוריאנית הזו מדורגת בעולם במקום החמישי, אולם בארץ היא נמצאת הרבה אחרי מכשירי קשר צבאיים. מה הסיבה שחברה שמצליחה לתפוס נתחי שוק מכובדים באירופה, נתפסת בארץ כמותג סלולרי סוג ד'? האם אלו הטלפונים חסרי המעוף שלה או אולי התדמית הבעייתית? איך אומרת אילנה דיין - יצאנו לבדוק.

דגם L342i החדש של LG משווק תחת מטריית האיי-מוד של חברת סלקום. מדובר במכשיר צדפה חביב, פשוט וזול שעושה את העבודה בצורה סבירה. האם הוא שווה את הכסף? זה כבר תלוי בכם. מול הדגם של LG, ישנם גם דגמים מתחרים המהווים תחרות רצינית, וברוב המקרים גם לוקחים אותו בקלות.
 
בכל הקשור לעיצוב, ה-L342i מגדיר מחדש את המילה "סטנדרטי". הכפתורים אמנם גדולים למדי, אך מגעם קשה ולא נעים ללחיצה. לטלפון יש שני מסכים: אחד צבעוני פנימי באיכות של 65,000 צבעים אך בטכנולוגיה נחותה יחסית, והשני מונוגרומטי (גווני אפור). איכות המסך הפנימי לא תשאיר אתכם שמוטי לסת, אבל היא בהחלט עושה את העבודה לשימושי היום-יום. המסך החיצוני יאפשר לכם לא יותר מצפייה בשעה ובתאריך. מיותר לציין - תשכחו משיחה מזוהה עם תמונה. 

איכות המצלמה היא 0.3 מגה פיקסל, איכות מינימלית כיום, שמספיקה כדי לצפות בתמונות במכשיר, אבל ממש לא תספק בכל מדיום אחר (לצפייה במחשב, לדוגמה). 

בעיה אחרת היא שאין לטלפון אף יציאת תקשורת אלחוטית: לא אינפרה-אדום וגם לא בלו-טות'. הדרך היחידה להעביר תמונה למחשב, היא שליחה של הקובץ בדואר-אלקטרוני, אפשרות שעלות נאה לצידה. חוץ ממצבי צילום, לטלפון יש גם פלאש באיכות בינונית, שמאפשר להשאיר אותו פועל במצב קבוע, למקרה שאתם חייבים פנס.
 
אחת הבעיות הגדולות של מכשירי ה-LG בישראל היא הממשק המזוויע. הפעם ניתן להגיד בפה מלא שחל שיפור בקטגוריה חשובה זו. הממשק כאן הוא יחסית פשוט, קל להתמצא בו, אולם עדיין הפריע לנו שצריך לעבור מספר תפריטים בשביל לבצע חיפוש מהיר של איש קשר.

וכמה דברים אחרונים לפני סיום. מסיבה לא ברורה כלשהי, ה-LG לא מסרב לעדכן באופן אוטומטי את השעון והתאריך שלו, כנהוג בכל מכשירי סלקום ופלאפון. בנוגע לאיכות הקול צפו לביצועים סבירים ולא יותר וכך גם לגבי איכות הצילצולים. בולט בהעדרו: ספיקרפון.

בשורה התחתונה, ה-LG מספק תמורה הולמת למחיר הזול שלו. מחמאות מעבר לכך - לא תוציאו ממני.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: מכשיר זול, גישה לאיי-מוד, מצלמת סטילס
חסרונות: אין ספיקרפון, אין אינפרה-אדום או בלו-טות', מסך חיצוני בגווני אפור, לא מאפשר נדידה לארה"ב
המלצת קנייה עדכנית (ללקוחות סלקום): מומלץ מינוס
ציון מעודכן
תמורה למחיר: 7.5
מסך ואיכות תצוגה: 7
צליל: 7
תפעול: 7
עיצוב: 7.5
ציון סופי: 7 (הציון אינו ממוצע)
 
שם היצרן: סמסונג
דגם: 900
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: אורנג' וסלקום
מחיר מעודכן במזומן: 3,204 שקל באורנג' ו-3,071 שקל בסלקום
הביקורת
אין הרבה טלפונים סלולריים שגורמים לנו להתאהב בהם ממבט ראשון. דגם 900 של סמסונג הוא אחד כזה. מה יש בחדש של סמסונג שגרם לנו ככה לאבד עשתונות? ככל הנראה הסוד הוא בשילוב: עיצוב טרנדי מוקפד מבלי לוותר על אף אחת מהטכנולוגיות שעושות לנו נעים. 

נתחיל עם העיצוב. ה-900, כצו האופנה הסלולרי של מכשירי קיץ 2005, מגיע בעיצוב סליידר בגוון כסוף או שחור. הגימורים שלו עגולים, כאשר בצדדיו ניתן למצוא כפתור שליטה לווליום ויציאת USB זעירה המוסתרת בתריס. לאחר שתסיימו להסתכל עליו בהתפעלות, תוכלו לפתוח בתנועה קלה את החלק הקדמי של המכשיר עם האגודל שלכם. בדומה לכל מכשירי הסליידר, יתגלו מולכם לחצני הספרות. חוץ מעיצוב סטייליסטי, המכשיר מגיע עם מסך גדול, מרשים וחד להפליא באיכות של 256,000 צבעים, אחד מהטובים שראינו בישראל.
 
עוד תוכלו למצוא ב-900 ממשק הפעלה משופר הבנוי כולו מאייקונים גדולים וברורים, כאשר בהמשך מתגלים תפריטים רגילים (מבוססי טקסט). השימוש בממשק הזה פשוט יחסית, אבל עדיין יש מקום לשיפור: התפריטים ארוכים מדי, ולפעמים גם למשתמש מיומן לוקח זמן להיזכר איפה מוחבאת כל פונקציה. לזכותם של סמסונג יאמר כי כל הפעולות השכיחות נמצאות בחזית: על-גבי החלק הקדמי של הטלפון תמצאו כפתורי קיצור לאינטרנט, כתיבת SMS, ספר טלפונים, נגן מוסיקה וגישה לתפריט הכולל בתוכו את כל התמונות, הקליפים והשירים שאגרתם במכשיר. 

מה עוד יש במכשיר הזה? 96 מגה זיכרון לשמירה של תמונות, קליפים ושירים בפורמט MP3 וגם רמקול נייד הנצמד למכשיר, בעזרתו תוכלו להקשיב למוסיקה (ולשיחות טלפון) בווליום חזק יותר. לקוחות סלקום מקבלים במתנה את הרמקול הנייד. לקוחות אורנג' מקבלים אוזניות סטראופוניות במקום. ואנחנו שואלים את החברות הסלולריות: תמורת למעלה מ-3,000 ₪ לא יכולתם לפרגן ולתת את שניהם?
 
בקטגוריית הצילום תמצאו מצלמה באיכות של 1.3 מגה פיקסל המספקת תמונות באיכות טובה, גדולה וברורה, כולל פלאש איתו ניתן להשתמש בתנאי תאורה חשוכים. חיסרון בולט של המצלמה הוא מהירות התגובה שלה במהלך צילום באיכות גבוהה: למעלה מ-3 שניות בין הלחיצה לרגע הצילום. ראיתם משהו ששווה צילום? כדאי שהוא יהיה דומם. המצלמה גם מסוגלת לצלם קליפים קצרים, אבל בדומה לטלפונים אחרים, שירימו אלינו טלפון כשהאיכות תהיה משהו ששווה לדבר עליו.

עולה השאלה: האם הסמסונג 900 יכול להחליף את נגן ה-mp3 שלכם? ובכן, לא לגמרי. אמנם תוכלו לשמור עליו קצת יותר מ-20 שירים באיכות מצוינת, אבל אין אפשרות להוסיף זיכרון באמצעות כרטיס הרחבה. אם התרגלתם לנגני mp3 עם נפחי זיכרון בג'יגות – אתם עלולים להשתעמם מהר מאוד. מלבד זאת, במצב נגינה לא ניתן להשתמש באופציות האחרות של המכשיר, למשל, שליחת SMSים.
 
הבדל נוסף בין סלקום לאורנג' הוא בטכנולוגיה בה פועל הטלפון. בעוד שלקוחות אורנג' יכולים ליהנות מאינטרנט סלולרי בטכנולוגיית GPRS (דור 2.5), לקוחות סלקום יתקדמו לעבר ה-EDGE (דור 2.75) המאפשר לצפות בשידורי וידיאו בזמן אמת ולהוריד קבצים בנפחים גדולים.

חוץ מכל התכונות שכבר ציינו, ה-900 כולל קישוריות אינפרה-אדום ולראשונה בסמסונג גם בלו-טות'. מכיוון שסמסונג לא מתכננים למכור כרגע דיבוריות אישיות משלהם, תוכלו לרכוש אוזניות של חברות אחרות. בבדיקה שערכנו, הטלפון עבד טוב עם דיבוריות של מוטורולה וגם עם מתאם הבלו-טות' למחשב שסלקום מוכרת. 

בשורה התחתונה, ה-900 הוא המכשיר הטוב ביותר שנמכר כרגע בארץ, מבחינת עיצוב, תכונות ואפילו קרינה נמוכה במיוחד: 0.31 w/kg. אם אתם מחפשים מכשיר אמין ומעודכן טכנולוגית – זה הדבר בשבילכם.
ביקורת מקוצרת
יתרונות: מסך באיכות גבוהה, מצלמת 1.3 מגה פיקסל עם פלאש, נגן MP3 עם המון זיכרון
חסרונות: יכלו להוסיף חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון
המלצת קנייה עדכנית: מומלץ מאוד
ציון מעודכן
תמורה למחיר: 8.5
מסך ואיכות תצוגה: 10
צליל: 9
תפעול: 8.5
עיצוב: 9.5
ציון סופי: 10 (הציון הוא אינו ממוצע)
 
שם היצרן: סמסונג
דגם: 650
סטטוס: נמכר בחנויות
מפעילים: פלאפון
מחיר מעודכן במזומן: 1,616 שקל
כל הזכויות לאתר שמורות לבעל האתר ולו בלבד ,אם ראיתם חומר פוגע אנא דווחו לנו ונורידו , האתר נבנה על ידי יו-יו בניית אתרים בחינם כנסו ובנו לכם אתר בחינם שייך ליו-יו אתר פנאי לילדים ונוער האתר שיש בו הכל
דיווח על אתר
משחקים | אתרים לבנות | משפטים לפייסבוק | סרטונים מצחיקים | רקעים | בדיחות | משחקים יפים | משחקי בנות | משחקים לאייפון | משחקים חינם | חיפוש משחקים | משחקים וירטואלים |
משחקי דפדפן | דפי צביעה | עולם הדוגמניות | קונטר סטרייק | אתרים לילדים | 250 משחקים | עולם המשחקים | באבלס | תמונות מצחיקות | סטטוסים לפייסבוק | טריוויה | קטנטנים | 200 משחקים | טיפו משחקים - 365 משחקים |